Thirring Gusztávné Waisbecker Irén: Dr. Waisbecker Antal élete és a magyarországi Waisbecker család története. 40 képpel.
Sopron, 1935. Székely és Társa. Fûzve, kissé viseltes kiadói papírkötésben.
International Philatelic & Numismatic Auction #21
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove Art and Collectibles filter Art and Collectibles
- (-) Remove books: other filter books: other
Lot #11720 - Art and Collectibles books: other
Lot #11761 - Art and Collectibles books: other
Homer: Ilias. Odyssee. Deutsch von J. H. Voss.
Berlin, 1923-24. Askanischer Verlag [Otto von Holten]. Két kötet. Ludwig von Hofmann 101 fametszetével. Félpergamen kötésben. Egyik kötet gerincén kis sérülés, egyébként jó állapotban lévõ kötetek. / With 101 wood-engraving of Ludwig von Hofmann. In half pergamin binding. One spine has a small damage.
Lot #11762 - Art and Collectibles books: other
Dante, Alighieri - Karl Witte: Die göttliche Komödie. Berlin, 1925. Askanischer Verlag, rengeteg illusztrációval. Félbõr kötésben. Jó állapotban. / With many illustrations. In Half leather binding. 573p.
Lot #11763 - Art and Collectibles books: other
Coster, Charles de: Die Geschichte von Ulenspiegel und Lamme Goedzak und ihren heldenmäßigen, fröhlichen und glorreichen Abenteuern im Lande Flandern und anderwärts. I.-II. München, 1926. Kurt Wolff Verlag. Frans Masereel 150 részben egészoldalas fametszete. Félpergamen kötésben. Jó állapotban. / 150 wood-engraving of Frans Masereel. Half-pergamin binding. In good shape.
Lot #11808 - Art and Collectibles books: other
Zrínyi Miklós: Adriai tengernek Syrenaia, Groff Zríni Miklos.
Béchben, 1651. Kosmerovi Máte. 160 levél. (Példányunkból hiányzik a címképmetszet a címlap és az elõszõ, összesen 7 levél) . Elsõ kiadás, mely a Szigeti veszedelmen kívül a költõ 1651-ig írt minden lírai költeményét tartalmazza. (Néhány lap foltokkal, de összességében tiszta, érintetlen, restaurálatlan példány) Korabeli, sérült gerincû egészbõr kötésben. Tulajdonosi...
Lot #11809 - Art and Collectibles books: other
Petõfi Sándor: A helység kalapácsa.
Budán, 1844. Magyar Kir. Egyetem betûivel. 68+(4)p. Elsõ kiadás! A szerzõ elsõ nyomtatásban megjelent önálló mûve. Komikus eposz, mely korában nem aratott átütõ sikert és a kritika is erõsen támadta témaválasztását és „alantas nyelvi fordulatait.
Laza fûzésben, foltos lapok.
Lot #11810 - Art and Collectibles books: other
Petõfi Sándor összes költeményei egy kötetben.
Pest, 1847. Emich Gusztáv (Beimel ny.) 1t.+(6)+537+(7)p. Elsõ kiadás! A költõt ábrázoló acélmetszetû címképpel (Barabás Miklós rajza alapján) A költõ mûveinek elsõ gyûjteményes kiadása. 1847. március 15-én jelent meg 3000 példányban. Korabeli egészvászon kötésben, foltos lapokkal.
Lot #11811 - Art and Collectibles books: other
Móricz Zsigmond: Az isten háta mögött. Budapest, é.n., Athenaeum. Szerzõ által dedikált példány! Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Korának megfelelõ állapotú.
Lot #11812 - Art and Collectibles books: other
Márai Sándor: Kaland. Színmû három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival.
Bp. (1940), Singer és Wolfner. 122 l. 1 sztl. lev. Készült ezer számozott példányban; Sorszámozott, aláírt példány! Kiadói kissé koszos egészvászon-kötésben.
Lot #11813 - Art and Collectibles books: other
Babits Mihály A második ének. Bp., 1942. Nyugat. 103 p. Elsõ kiadás! Sorszámozott! A címlaprajz Bernáth Aurél mûve. Kiadói, félvászon kötésben
Lot #11814 - Art and Collectibles books: other
Wass Albert: Csaba. DEDIKÁLT! Bp., 1940, Révai. Kiadói, kissé piszkos egészvászon kötés, néhol a lapok foltosak, egyébként jó állapotban.
Lot #11815 - Art and Collectibles books: other
Fedák Sári: Útközben. Beszélgetés a barátommal. Budapest, Szõllõsi Zsigmond. Dedikált példány! A késõbb meghurcolt és szegényen meghalt mûvésznõ szívhez szóló sorokkal ajánlja könyvét kedves barátnõjének, Irénkének 1931-ben, akkor még a siker csúcsán.
Lot #11816 - Art and Collectibles books: other
Kazinczy Ferencz eredeti munkái. A MTT. megbizásából összeszedék Bajza és Schedel I.-IV. köt.
Budán, 1836-1842. Magy. Kir. Egyetem bet. 305p.; 414p.; 384p.; 383p.; I. Poétai Munkái. II. Utazásai, III.-IV: Levelei. Korabeli félvászon kötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel, az egyik kötetben néhány lap enyhe sérülésével, helyenként foltokkal.
Lot #11817 - Art and Collectibles books: other
Fedák Sári: Útközben. Budapest, é.n., Szõllõsi Zsigmond.Fedák Sári sajátkezû ajánlásával: 'Irénkének barátsággal mert a barátság az egyetlen érzelem melyet semmiféle orkán el nem sodorhat.' Kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
Lot #11818 - Art and Collectibles books: other
Louis Aragon: (Költemények) + Triolet, [Elsa] (Fegyveres fantomok. Re-gényrészlet). (Ford. Murányi-Kovács Endre, Térey Sándor. Bev. Murányi-Kovács Endre.)
Bp., 1947, (Parnasszus. Merkantil-ny.) 35 l. 100 számozott példányból, mely a szerzõk bp.-i látogatása alkalmából jelent meg, ez az 85. számú. Tûzve, kiadói borítóban.
Lot #11819 - Art and Collectibles books: other
Bolanden Konrád: A birodalom ellenségei. I.-III. kötet egybe kötve. Magyarítá: Ujfalusy János. Bp., Dvorzsák János. Dombornyomott, festett Gottermayer egészvászon kötésben.
Lot #11820 - Art and Collectibles books: other
Simon Menyhért: Kisebbségi ének. Munkács, 1937, Kazincy- Szövetkezett. Elkobzás után második kiadás. Kiadói papír kötésben, felvágatlan példány.
Lot #11821 - Art and Collectibles books: other
Flammarion Camille: A világ vége. Ford. Kenedi Géza. Laurens, Bayard és mások képeivel.
Bp. 1894. Légrády. 1 t. 2 sztl. lev. 387 p. 1 sztl. lev. Gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott félbõr-kötésben, szép állapotban.
Lot #11822 - Art and Collectibles books: other
Balzac: Pajzán históriák. Egybengyûjtötte Touraine apátságaiban és napvilágra hozta nemes - - úr. A' francia betûrõl tiszta magyar nyelvre fordította Adorján Mihály. A' színes képek a' francia Dubout mester remekei. Nyomtattatott A' Magyar Helikon költségin Budapesten, az MCMLX-ik évben. Sorszámozott 440. példány! Kiadói félbõr kötésben, védõborítóval, szép állapotban.
Lot #11824 - Art and Collectibles books: other
SCHREINER Ferenc A horgászat kézikönyve. Tapasztalatok, adatok és útmutatások a folyami és tavi horgászathoz.
Szeged, 1922. Délmagyarországi Hirlap- és Nyomdaváll. Kissé rongyos kiadói papír kötésben.
Darabanth Auctions