Schoedler, [Friedrich] Frigyes: A Természet könyve, magában foglaló: természettant, csillagászatot, vegy-, ásvány-, föld-, életmű-, növény- és állattanokat. A természet-ismeret minden barátainak, A hatodik kiadás után magyarra tették Jáno Pesten, 1853. Geibel. 714p. lev. 3 t. (A 3 táblából egyik hiányos, hátsó borító nélkül)
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #243
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove Art and Collectibles filter Art and Collectibles
- (-) Remove books: science and technology filter books: science and technology
Lot #13509 - Art and Collectibles books: science and technology
Svante Arrhenius: A világegyetem élete és megismerésének története a legrégibb időtől napjainkig. Bp., 1914, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13510 - Art and Collectibles books: science and technology
Bölsche: Az életfejlődés története. Fordította dr. Fülöp Zsigmond. Bp., 1912, Révai. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13511 - Art and Collectibles books: science and technology
Sztrókay Kálmán: A kis csillagász. Szövegközti ábrákkal. Budapest,1942, Rózsavölgyi és Társa. Kiadói karton kötésben, mellékletek nélkül.
Lot #13512 - Art and Collectibles books: science and technology
Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Lot #13513 - Art and Collectibles books: science and technology
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. 65 ábrával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kiadásban. Jó állapotú.
Lot #13514 - Art and Collectibles books: science and technology
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. 64 táblával, és Becker Gerda 59 szövegképével. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon kötésben.
Lot #13515 - Art and Collectibles books: science and technology
Majzon László: Leányfalu és környéke harmadkori üledékeinek geológiai és apelontológiai leírása. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1933, Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdája. Kicsit kopott tűzött papírkötésben, az első néhány lap elválik.
Lot #13516 - Art and Collectibles books: science and technology
Vendl Aladár: A budapesti keserűvizes telepek hidrogeológiája. Bp., 1948, Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13517 - Art and Collectibles books: science and technology
Oltay Károly: A Geodézia elemei. A gépészmérnök és építészhallgatóknak tartott műegyetemi előadásaim vezérfonala. 255 ábrával. Bp., 1921. Németh József technikai kiadója. Javított papírkötésben.
Lot #13518 - Art and Collectibles books: science and technology
Della Vedella Mihály (szerk.):Nagy Magyar Compass (azelőtt Mihók -féle) II. évfolyam. I.rész: Pénzintézetek. Budapest, 1927, Kiadótulajdonosok: dr. Galánthai Nagy Sándor örökösei. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13519 - Art and Collectibles books: science and technology
Paszlavszky József: A növénytan kézikönyve. A gymnasium IV-ik, s a reáliskola V-ik osztálya számára. Színes és fekete-nyomású képekkel a szöveg között. Bp., 1901, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Lot #13520 - Art and Collectibles books: science and technology
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Lot #13521 - Art and Collectibles books: science and technology
Bernstein, A.: A természet könyve. Közérdekű olvasmányok köréből. Tizedik-tizenharmadik füzet. Fordította: Nagy István. Budapest, 1875, Franklin-Társulat. Viseltes, félvászon kötésben.
Lot #13522 - Art and Collectibles books: science and technology
Lot #13523 - Art and Collectibles books: science and technology
Svachulay Sándor: A természet aviatikusai. Harc a levegőért. Révai Budapest. Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, Egész vászonkötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel.
Lot #13524 - Art and Collectibles books: science and technology
Kosutány Tamás: A szőlő és a bor. Növényfiziológiai és növénychémiai tanulmányok. Adatok a szőlő és a bor chémiájához. Magyaróvár, 1896, Czéh Sándor-féle könyvnyomda. Restaurált, modern félműbőr kötésben, jó állapotban.
Lot #13525 - Art and Collectibles books: science and technology
Hirts Deutsche Sammlung. Karl Sapper: Vulkanausbrüche. Breslau. cca 1930. Ferdinand Hirt Verlag. Hozzá nyomtatványjegyzék. KIssé laza papír kötésben.
Lot #13526 - Art and Collectibles books: science and technology
Kadić Ottokár: Mit kell tudnunk a barlangokról? Klny. a Barlangvilág VIII. és IX. kötetéből. Bp., 1939, Magyar Barlangkutató Társulat. Enyhén kopott, kicsit laza tűzött papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13527 - Art and Collectibles books: science and technology
Laky Dániel: Földrajz a népsikolák számára. Bp., 1894. Dobrowsky és Franke. Későbbi egészvászon kötésben
Lot #13528 - Art and Collectibles books: science and technology
Lambrecht Kálmán: Az ősember elődei (Az ősállatok). 150 szövegképpel, 40 táblával és mélynyomású táblával. Bp., 1927, Dante. Gerincnél kissé beszakadt kiadói kemény kötésben.
Lot #13529 - Art and Collectibles books: science and technology
Az időjáros és az ember. Bp., 1951. Országos Meteorológiai Intézet.
Lot #13530 - Art and Collectibles books: science and technology
Brehm, Alfred Az állatok világa 1 kötet ~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohaut Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. Budapest, 1901, Légrády Testvérek. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban.
Lot #13531 - Art and Collectibles books: science and technology
Lambrecht Kálmán: Az ősvilági élet. Bp., [1936], Franklin. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13532 - Art and Collectibles books: science and technology
V.N. Szukacsov (szerk.): Növény és környezet. II. Budapest, 1952, Akadémiai Kiadó. Kiadói félbőr kötésben.
Darabanth Auctions