Jenovay Jenő: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belső előlap, hátlap és címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt, néhány lap foltos, kopottas állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #239
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: travel - cities filter books: travel - cities
Lot #13144 - books: travel - cities books: travelling - cities
Cholnoky Béla: Gróf Teleki Sámuel útja Kelet-Afrikában
/Világjárók sorozat./ Bp., én. Franklin-T. számos szövegközti képpel. Kiadói, aranyozott, kissé laza egészvászon kötésben
Lot #13145 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ávédik Félix: Északi rokonainknál és barátainknál. Az előszót írta Pekár Gyula. Bp., 1927, Belügymin. Kisérleti ny. 123 p. Korabeli félvászon kötésben.
Lot #13146 - books: travel - cities books: travelling - cities
Cholnoky Jenő: A kárpátoktól az Adriáig. Budapest, 1934, Somló Béla Könyvkiadó. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
Lot #13147 - books: travel - cities books: travelling - cities
Germanus Gyula: Allah Akbar! I. kötet Budapest, é.n., Révai. Illusztrált, kiadói egészvászon kötésben, laza gerinc, az első pár oldal elvált.
Lot #13148 - books: travel - cities books: travelling - cities
Griebens Reiseführer 210. köt.: Hohen tauern udn Osttirol. 1939. Kihajtható színes térképmelléklettel (Csehország és Ausztria nélkül), papírkötésben, a borítók itt-ott szakadozottak, egyébként jó állapotban.
Lot #13149 - books: travel - cities books: travelling - cities
cca 1930 Piemonte Turistico. Consigli Provinciali dell'Economica di Torino-Aosta-Vercelli-NOvara-Cunco-Alessandria. Sok képpel, kissé elvált fűzéssel / with many pictures, slightly parted inner part
Lot #13150 - books: travel - cities books: travelling - cities
Itinerario istruttivo da Roma a Napoli ovvero descrizione generale de' piu' insigni ... ed architettura di questa celebre città e delle sue vicinanze Rom, 1816. Pressol'autore. 33 metszettel és két metszett, kihajtható térképpel, jó állapotú félbőr kötésben / With complete 33 etchings and two etched fold-out maps. In half leather binding, in nice condition
Lot #13151 - books: travel - cities books: travelling - cities
Albrizzi, Giovanni Battista: Forestiero illuminato intorno le cose più rare, e curiose, antiche, e moderne della città di Venezia, e dell'isole circonvicine : con la descrizione delle chiese, monisteri, ospedali, tesoro di S. Marco, arsenale, fabbriche pubbliche, pitture celebri, funzioni e divertimenti, e di quanto v'è di più riguardevole : opera adornata di vedute in rame I.-II. Venezia, 1792. Giacomo Storti. 15 metszettel és 2 kihajtható...
Lot #13152 - books: travel - cities books: travelling - cities
Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma. antica e moderna ovvero descrizione generale dei monumenti antichi e moderni ... Riveduta, corretta ed accresciuta da A. Nibby. I.-II. Rom, 1818. Stamperia de Romanis, 47 metszettel és két metszett, kihajtható térképpel, jó állapotú félbőr kötésben / With complete 47 etchings and two etched fold-out maps. In half leather binding, in nice condition
Lot #13153 - books: travel - cities books: travelling - cities
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. Második rész: [Budapest a középkorban.] Harmadik rész: Kútfő bírálatok. Melléklet a Budapest története második részéhez. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. 1–3. kötet. Budapest, 1878-1885, Athenaeum. Az első kötet félvászon kötésben, a 2 ill. a 3. kötet bordázott gerincű, aranyozott,félbőr kötésben. Festett lapszélek. Szép állapotúak.
Lot #13154 - books: travel - cities books: travelling - cities
Illyefalvi L. Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. [Bp.], [1933], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Magyar-német kétnyelvű kiadás, számos érdekes grafikonnal, statisztikai ábrával. Kicsit laza vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13155 - books: travel - cities books: travelling - cities
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941 - Száz esztendő emlékei. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrált, térkép mellékletekkel.
Lot #13156 - books: travel - cities books: travelling - cities
Józsefvárosi Lexikon 1970. Az MSZMP VIII. ker. Bizottsága és a Fővárosi Tanács VIII. ker. Tanács kiadásában. Kiadói műbőr kötésben. Korának megfelelő állapotú.
Lot #13157 - books: travel - cities books: travelling - cities
Fővárosi Közmunkák Tanácsa: A Szent Margitszigeti Premonrei templom. Budapest, 1932. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13158 - books: travel - cities books: travelling - cities
A nagyszombati érseki főgymnasium dalárdája- és zenekarának académiái az 1861/2-1886/7 tanávekben. Összeállítva és fiúi hódolattal fölajánlva. Nagyszombat, 1886. Winer Zsigmond. Kissé ázott, aranyozott egészvászon kötésben. 20x30 cm
Lot #13159 - books: travel - cities books: travelling - cities
Barcsay Amant Zoltán: Eger vár és város régi ábrázolásai. Alte Abbildungen der Burg und der Stadt Eger.
(1567-1900.) 1. füzet. 1. (Képek - Abbildungen) Eger, 1938, Szent János ny. [2], LXVII. tábla. Fűzve, kiadói kartonborítóban
Lot #13160 - books: travel - cities books: travelling - cities
Veszprém 1910. okt. 4. A Veszprémi Székesegyház felszentelése alkalmából kiadott képes album. 18p. Gottermayer féle, aranyozott egészbőr kötésben. Gerincen kis hibával
Lot #13161 - books: travel - cities books: travelling - cities
Dr. Marót János: Fertőd. Útikalauz. Kiadja a 1961, Győr-Sopron Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés belül a gerincnél kissé levált, képekkel illusztrált, jó állapotban.
Lot #13162 - books: travel - cities books: travelling - cities
1938 Birkás Géza: a régi Pécs külföldi útleírások alapján. Pécsett, 1938, Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó s Nyomda. 16 p. Kiadói papír kötésben.
Lot #13163 - books: travel - cities books: travelling - cities
Harsányi István: Sárospataki kalauz
Második javított és bővített kiadás. Sárospatak, 1928. Fisher ny. 150 l. 49 képpel. Kiadói, illusztrált, javított kartonálásban, körülvágatlan.
Lot #13164 - books: travel - cities books: travelling - cities
Dürr Sándor dr. et alii: Isaszegi adattári közlemények IV. 1982, Isaszegi Múzeumbarátok Köre. Illusztrált kiadói papír kötésben.
Lot #13165 - books: travel - cities books: travelling - cities
Házi Jenő: Detrekő vára a középkorban. Doktori értekezés. Bp., 1917, Stephaneum (Történeti értekezések 11.). Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13166 - books: travel - cities books: travelling - cities
Perényi Antal: A veszprémi Dávid-árvaház története. Veszprém, 1892, Kompolthy T. 'Petőfi' Könyvnyomdája. Kissé szakadt papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13167 - books: travel - cities books: travelling - cities
Bihor-Biharvármegye, Oradea-Nagyvárad kultúrtörténete és öregdiákjainak emlékkönyve. Szerk.: Fehér Dezső. Nagyvárad, 1933-1937, Sonnenfeld Adolf Rt. Kicsit laza vászonkötésben, az elején néhány oldal kijár, egyébként jó állapotban.
Darabanth Auctions