Vértesi Károly: Keleti ég alatt. Palesztinában. Utirajzok.
Bp., 1900. Franklin. 1t. (kihajt.)+264+(3)p. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal. Festett, kiadói vászonkötésben, gerincén sérüléssel
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #241
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: travel - cities filter books: travel - cities
Фильтр по
Lot #13237 - books: travel - cities books: travelling - cities
Lot #13238 - books: travel - cities books: travelling - cities
1901 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 31 képpel és 4 ábrával
Lot #13239 - books: travel - cities books: travelling - cities
Budapest műemlékei. Írták: Gárdonyi Albert, Kuzsinszky Bálint, Szőnyi Ottó, Lux Kálmán, Csányi Károly, Foerk Ernő, Kertész K. Róbert, Lechner Jenő. Szerk. Lechner Jenő. 501 képpel.
Bp. (1924.) Bp. Székesfőváros és Műemlékek Orsz. Biz. Fotókkal, rajzokkal gazdagon illusztrálva. (Belső címlap hiányzik.)
Lot #13240 - books: travel - cities books: travelling - cities
Baktay Ervin: India I-II. kötet, Bp., 1938. Singer és Wolfner összesen 282db képpel és 1db térképpel, kiadói vászonkötésben
Lot #13241 - books: travel - cities books: travelling - cities
Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig.- Nagy-Magyarország írásban és képben. A könyv tervezője: Kner Albert. Bp., 1934. könyvnapi kiadás. Somló Béla 275 p. + kihajtható térkép. Kiadói egészvászon kötésben
Lot #13242 - books: travel - cities books: travelling - cities
Kogutowicz Zsebatlasza 1926. A Magyar Néprajzi Társaság Emberföldrajzi Szakosztályának kiadásában. Térképpel. Elvált hátsó borító.
Lot #13243 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ignácz Rózsa: Levelek Erdélyből. Bp., 1ö42, Dante Könyvkiadó. Laza félvászon kötésben, jó állapotban.
Lot #13244 - books: travel - cities books: travelling - cities
Biblografia Geografica Dell'Italia Anno 1925-1928. Firenze, 1927. Instituto Geografico Militare. 4 kötet egybe kötve. Félvászon kötésben. In half linen binding
Lot #13245 - books: travel - cities books: travelling - cities
Magyar föld - magyar nép. Szerk.: Csuka Zoltán, Ölvedi János. 1-2. köt. Bp., 1943, Magyar Írás Irodalmi Könyvkiadóvállalat. Erősen kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13246 - books: travel - cities books: travelling - cities
Pethő Gyula: A Holt tenger és környéke. Sodoma és Gomorra pusztulása. Szerző saját kezű ajánlásával Treisz Péter geológusnak. Bp., 1900. Pesti Lloyd. 26p.
Lot #13247 - books: travel - cities books: travelling - cities
dr. Soós Lajos: Kirándulók zsebkönyve. II. állattani rész. A szövegben 18 képpel. Bp., 1925. K. M. Természettudományi Társulat.
Lot #13248 - books: travel - cities books: travelling - cities
Bangha Béla S. J.: Dél Keresztje alatt- feljegyzések egy Délamerikai Missiós Körútról
Korda R.T. Nyomdája Elvált papírkötésben
Lot #13249 - books: travel - cities books: travelling - cities
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben, átdolgozta Tábori Kornél. Bp, é.n., Tolnai. Színes, festett, kiadói kartonkötésben, számos eredeti rajzzal és fényképpel. Kissé foltos fedőborítóval.
Lot #13250 - books: travel - cities books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Lampel R. Első kiadás! Kiadói vászonkötésben. Jó állapotban. [
Lot #13251 - books: travel - cities books: travelling - cities
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje
Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Lot #13252 - books: travel - cities books: travelling - cities
Cholnoky Jenő: Afrika. A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. 240 képpel és térképpel. Bp.,(1936-1937), Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, enyhén kopott állapotban.
Lot #13253 - books: travel - cities books: travelling - cities
Markó Ferencz (szerk.): Amerika felfedezése és meghódítása. Kolombus Kristóf, Cortez Ferdinand és Pizzaro Ferencz Bp., é.n. Nagel Ottó. 3 db litho képpel (kijárnak). Félvászon kötésben, litho címlappal
Lot #13254 - books: travel - cities books: travelling - cities
Sven, Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. A kézirat nyomán átdolgozta Kondor Alfréd. 2 térképpel, 22 szövegképpel, 4 színes műmelléklettel, 1 színes panorámával és 44 képmelléklettel. Bp., 1910, Lampel R. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, festett lapszélek, enyhén kopottas állapotban.
Lot #13255 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ossendowski: Kínai rejtelmek. Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül kissé levált, kopottas állapotban.
Lot #13256 - books: travel - cities books: travelling - cities
Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13257 - books: travel - cities books: travelling - cities
Steinen Károly dr.: Közép-Brazília természeti népei között. Cholnoky Jenő dr. (szerk.): Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 3 térképpel, 11 műmelléklettel, és 52 ábrával a szövegközt. Budapest, é.n., Lampel és Wodianer. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
Lot #13258 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II. Fordította Révay József. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13259 - books: travel - cities books: travelling - cities
Jenovay Jenő: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belső előlap, hátlap és címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt, néhány lap foltos, kopottas állapotban.
Lot #13260 - books: travel - cities books: travelling - cities
Szavójai Lajos Amádé: Az 'észak csillaga' ('stella polare'). Az Északi sarktengeren 1899-1900. 1. köt. Bp., [1904], Lampel. Kicsit szakadt gerincű díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13261 - books: travel - cities books: travelling - cities
Germanus Gyula: Allah Akbar! I. kötet Budapest, é.n., Révai. Illusztrált, kiadói egészvászon kötésben, laza gerinc, az első pár oldal elvált.
Darabanth Auctions