Schoedler, [Friedrich] Frigyes: A Természet könyve, magában foglaló: természettant, csillagászatot, vegy-, ásvány-, föld-, életmű-, növény- és állattanokat. A természet-ismeret minden barátainak, A hatodik kiadás után magyarra tették Jáno
Pesten, 1853. Geibel. 714p. lev. 3 t. (A 3 táblából egyik hiányos, hátsó borító nélkül)
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #241
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: science and technology filter books: science and technology
Фильтр по
Lot #13401 - books: science and technology books: science and technology
Lot #13402 - books: science and technology books: science and technology
Utasítás az országos kataszteri felmérésnél alkalmazandó sokszögelésről. Kiadta a Magyar Királyi Pénzügyminisztérium. 1908. M. kir. Állami Nyomdák. Kihajtható táblákkal. (Csikvánd község sokszögelése) Vízfoltos 25x40 cm
Lot #13403 - books: science and technology books: science and technology
Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Lot #13404 - books: science and technology books: science and technology
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. 65 ábrával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kiadásban. Jó állapotú.
Lot #13405 - books: science and technology books: science and technology
Darwin Károly: Harc a természetben I.-II. A fajok eredete az ember származása. Bp., Magyar ker. közlöny vállalat cca 1900. Szecessziós egészvászon kötésben, jó állapotban
Lot #13406 - books: science and technology books: science and technology
Oltay Károly: A Geodézia elemei. A gépészmérnök és építészhallgatóknak tartott műegyetemi előadásaim vezérfonala. 255 ábrával. Bp., 1921. Németh József technikai kiadója. Javított papírkötésben.
Lot #13407 - books: science and technology books: science and technology
Sztrókay Kálmán: A kis csillagász. Mellékletekkel és szövegközti ábrákkal. Budapest,1942, Rózsavölgyi és Társa. Foltos, kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13408 - books: science and technology books: science and technology
Hirts Deutsche Sammlung. Karl Sapper: Vulkanausbrüche.
Breslau. cca 1930. Ferdinand Hirt Verlag. Hozzá nyomtatványjegyzék. KIssé laza papír kötésben.
Lot #13409 - books: science and technology books: science and technology
Della Vedella Mihály (szerk.):Nagy Magyar Compass (azelőtt Mihók -féle) II. évfolyam. I.rész: Pénzintézetek. Budapest, 1927, Kiadótulajdonosok: dr. Galánthai Nagy Sándor örökösei. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13410 - books: science and technology books: science and technology
Paszlavszky József: A növénytan kézikönyve. A gymnasium IV-ik, s a reáliskola V-ik osztálya számára. Színes és fekete-nyomású képekkel a szöveg között. Bp., 1901, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Lot #13411 - books: science and technology books: science and technology
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Lot #13412 - books: science and technology books: science and technology
Bernstein, A.: A természet könyve. Közérdekű olvasmányok köréből. Tizedik-tizenharmadik füzet. Fordította: Nagy István. Budapest, 1875, Franklin-Társulat. Viseltes, félvászon kötésben.
Lot #13413 - books: science and technology books: science and technology
Lot #13414 - books: science and technology books: science and technology
Svachulay Sándor: A természet aviatikusai. Harc a levegőért. Révai Budapest. Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, Egész vászonkötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel.
Lot #13415 - books: science and technology books: science and technology
Brehm, Alfred Az állatok világa 1 kötet
~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohaut Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. Budapest, 1901, Légrády Testvérek. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban.
Lot #13416 - books: science and technology books: science and technology
Lambrecht Kálmán: Az ősvilági élet. Bp., [1936], Franklin. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13417 - books: science and technology books: science and technology
Bernátsky Jenő: Bevezetés a növénykórtan elemeibe. A fontosabb gazdasági növények betegségei. Bp., [1929], Athenaeum (Gazdasági tanácsadó 31.). Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13418 - books: science and technology books: science and technology
Husz Béla: A beteg növény és gyógyítása. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13419 - books: science and technology books: science and technology
Paszlavszky József: Az állattan kézikönyve. A középiskolák felsőbb osztályai számára. Ötödik kiadás. Három kőnyomású színes táblával és számos szöveg közé nyomott nagyrészt színes képpel. Bp., 1903, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, lapok kijárnak, több helyen foltosak, kopottas állapotban.
Lot #13420 - books: science and technology books: science and technology
Alfred Edmund Brehm: Az állatok világa I-IV. Teljesen átdolgozta Dr. Walter Rammner. Bp., 1957-1959, Bibliotheca - Gondolat. Kiadói egészvászon kötésben, gazdag illusztrációanyaggal, szép állapotban
Lot #13421 - books: science and technology books: science and technology
Keller Konrád dr.: A tenger élete. Botanikai toldalékkal dr. Cramer Károly és dr. Hans Schnitz. Fordította: Csopey László. 271 ábrával és 10 színes táblával. A IX. (1896- 1898. évi) cziklus Negyedik kötete. Budapest, 1897, Természettudományi Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú.
Lot #13422 - books: science and technology books: science and technology
Hetzel Henrik dr., Bölcsházy Kálmán dr.: Állatorvosi szülészet. 1. Agrártudományi Egyetem Tankönyvei. Budapest, 1952, Mezőgazdasági Kiadó. Ragasztós egészvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13423 - books: science and technology books: science and technology
Laubenthal, Florin: Az ideggógyászat vezérfonala. Bp., 1944, Szukits. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #13424 - books: science and technology books: science and technology
A magyar kórházak és klinikák évkönyve 1985. Szerk.: Mányi Géza. Bp., 1985, Magyar Kórházszövetség. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #13425 - books: science and technology books: science and technology
Zoltán Imre, Frankl Sándor: Nőgyógyászati műtéttan. Bp., 1949, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Számos érdekes rajzzal. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Darabanth Auctions