Krúdy Gyula A szakállszárítón. Elsõ kiadás!
Bp., 1906. Rákosi Jenõ Budapesti Hírlap Újságvállalata. 186+(6) p. Korabeli, aranyozott egészbõr kötésben, gerincén kis sérüléssel.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd. Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove other collectibles filter other collectibles
- (-) Remove books: other rarities filter books: other rarities
Lot #13800 - other collectibles books: other rarities
Lot #13801 - other collectibles books: other rarities
Vadnai László: Hacsek és Sajó. Elsõ kiadás!
(Budapest, 1933). Reggeli Ujság. 1 sztl. lev. 112 l. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, melyeket Temmerné Schillinger Ági készített. Félvászon-kötésben.
Lot #13802 - other collectibles books: other rarities
Tóth Kálmán összes költeményei I. Bp., 1888, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, belsõ borítólapon kis szakadás ragasztva, egyébként jó állapotban.
Lot #13803 - other collectibles books: other rarities
Kaposi József, Klinda Teofil (szerk.): Idegen világ. Rajzok és elbeszélések. Budapest, 1897,Pesti Könyvny. Rt. Illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13805 - other collectibles books: other rarities
Radnóti Miklós költeményei. Bp., 1982. Helikon. (Kner nyomda). Bibliofil, sorszámozott kiadás, szép állapotban. Védõtokkal.
Lot #13806 - other collectibles books: other rarities
Voltaire: Candide vagy az optimizmus. Sorszámozott! Bp., 1966. Magyar Helikon. Egészbõr kötésben, mûanyag védõborítóval.
Lot #13807 - other collectibles books: other rarities
Didring, E.: A világpók. Az arany és a rádium regénye. Budapest, 1926, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
Lot #13808 - other collectibles books: other rarities
Dugonics András: Etelka. Elsö könyv. Második meg-jobbított ki-adás. Posonyban és Pesten, 1791, Füstkúti Landerer Mihály. Dugonics András: Etelka c. mûve az elsõ magyar regény.
A mû, melyet lábjegyzetek sokasága kísér, különös elegye a regénynek és a történelmi tanulmánynak. Dominálnak benne a leíró részek, melyek a honfoglalás kori magyarság szokásaival, életmódjával, magánéletével foglalkoznak. Olyan magyarságképet állít olvasói elé,...
Lot #13809 - other collectibles books: other rarities
Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és a szerentsés Bertrandus lovagoknak hiteles szerelmes története 7 képben avagy: a csalfa Bertrandus lovag házassága s miképpen ejteték tõrbe s küldeték el a nemes Rajmondo lovag a szent sírhoz és hogyan jöve vissza s mula ki. Grotesque játék. Szerkesztette - - jambusokra segítette Kelemen Viktor több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. Buda- Pest, 1920, Pallas betûivel.
A belsõ...
Lot #13810 - other collectibles books: other rarities
Ábrahám Ernõ: A Csudaszarvas. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. (Bev. Apponyi Albert.)
Bp., 1926, Pallas. 240 l. 36 t. Kiadói félvászon-kötésben, a kötéstáblán színes címképpel
Lot #13811 - other collectibles books: other rarities
Csehov: A kutyás hölgy. Bp., 1960 Magyar Helikon. Sorszámozott. bibliofil félbõr kötésben
Lot #13812 - other collectibles books: other rarities
Anna Seghers: A hetedik kereszt. Bp., 1960 Magyar Helikon. Sorszámozott! Csak 800 pld. Bibliofil félbõr kötésben
Lot #13813 - other collectibles books: other rarities
Ferenczi Zoltán (szerk.): Mindentudó kis lexikon. Budapest, 1913, Mindentudó kis lexikon Kiadóvállalata. Aranyozott, szecessziós kiadói egészbõr kötésben. Szép állapotban.
Lot #13814 - other collectibles books: other rarities
Verne Gyula: A Robinsonok iskolája. Francziából fordította Visi Imre. Második egyedül jogosított kiadás 50 képpel. Bp., 1896, Franklin-Társulat. Illusztrált, kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13815 - other collectibles books: other rarities
Don Quijote de la Mancha. Cervantes után a magyar ifjúság számára átdolgozta Radó Antal. Doré Gusztáv rajzaival. Bp., Lampel Róbert. Gottermayer-féle festett egészvászon kötésben, képekkel illusztrált, néhol a lapok foltosak, enyhén kopott állapotban.
Lot #13816 - other collectibles books: other rarities
Kínai csodák. Eredeti kínai mesék. Danubia Zeitungs- und Verlagsgesellschaft M.B.H. Kiadói kartonált kötés, gerince sérült, kissé kopottas állapotban.
Lot #13817 - other collectibles books: other rarities
Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp., 1911 Franklin,szép díszes, fémcsattal kiadói bársonykötésben, aranyozott lapszélekkel. A bársony kopottas a gerincnél, egyébként szép állapotú.
Lot #13818 - other collectibles books: other rarities
Palágyi Lajos: Új költeményei. Bp., 1901, Singer és Wolfner. A szerzõ személyre szóló dedikációjával. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13819 - other collectibles books: other rarities
Göre Gábor biró úr könyve. Mindönféle levelei, valamint tapasztalattyai az Buda-Pesti fõvárosba Katufrék sógorral...Írtam én magam az sallyát kezemmel Göre Gábor bíró úr. Veszödelmek. Nyomtatták ebbe a zesztendõbe Dante úr. Budapest,é.n., Bíró Miklós nyomdai mûintézet. Illusztrált, kiadói egészvászon kötésben. Kissé kopottas állapotban.
Lot #13820 - other collectibles books: other rarities
Göre Gábor : Vakarts vagyis a zutosó könyvem mer a kutya mögbánta ha 9-tzet kölykezik de a guminizmust meg kölelött írnom. Írtam én magam az sallyát kezemmel Göre Gábor bíró úr. Nyomtatták ebbe a zesztendõbe Dante úr. Budapest,é.n.Fõvárosi Nyomda. Illusztrált, kiadói egészvászon kötésben. Kissé kopottas állapotban.
Lot #13821 - other collectibles books: other rarities
(Bp., 1925.) Globus. 112 l. számos szövegközti rajzzal, gazdagon illusztrálva, amelyek Mühlbeck K. munkái. Ebbül a könyvbül eza zelsõ eresztés! Sorszámozott! Egészvászon sorozatkötésben
Lot #13822 - other collectibles books: other rarities
ADY Endre: Szeretném, ha szeretnének. 5. kiad.
Bp., 1923. Athenaeum. Kozma fedõlap tervvel. Kiadói papír kötésben. Kissé viseltes lapszélek, és fedõlap.
Lot #13823 - other collectibles books: other rarities
Sztrokay M. Sarolta (szerk.): Golgotavirág a Bakony völgyében. Veszprém, 1943, Angolkisasszonyok B. M. V. Intézete. Kiadói papír kötésben. Gerinc belül elvált.
Lot #13824 - other collectibles books: other rarities
Waigand József: Utazás a mesefelhõn. Képes mesekönyv. A képeket rajzolta Lotzné Waigand Emmy. Budapest, 1946, Korda R.T. Színes, illusztrált, kiadói kartonkötésben. Kissé laza gerinccel, egyébként jó állapotban.
Lot #13825 - other collectibles books: other rarities
Gárdonyi Géza: Aranymorzsák. Budapest,é.n., Dante. Kissé kopottas kiadói egészvászon kötésben.
Darabanth Auctions