Szép Ferencz (ford.): Olvasó és imádságoskönyv rabok használatára. Szabadka, Bitterman Károl tulajdona. cca 1840. Aranyozott egészbõr kötésben, javított gerinccel, kivágott névvel. 335p.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd. Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove other collectibles filter other collectibles
- (-) Remove books: religion filter books: religion
Lot #13655 - other collectibles books: religion
Bibliotheca Hungarica Antiqua: Keresztyéni gyülekezetben való isteni dícséretek. Várad 1566. Facsimile kiadás. Egészbõr kötésben, kísérõ tanulmánnyal. Szép állapotban.
Lot #13656 - other collectibles books: religion
A Rosnyói püspöki megyében 1832-dik esztendõre kiadott egyházi beszédek. Rosnyón, 1833. Kek József Csász, Kir. könyvnyomtató betûivel. Korabeli papírkötésben 108+ 26p.
Lot #13657 - other collectibles books: religion
Francisco Xaverio Dornn: Diurnale Concionatorium In Festa. Pars Quarta, Complectens Conceptus Praedicabiles Pro singulis Sanctorum Apostulorum Festis Septem... Augsburg, 1765 Joannis Baptistae Bruckhard. Korabeli egészbõr kötésben
Lot #13658 - other collectibles books: religion
Goffine, R. P.: Christcatholisches vermehrtes und nach der Ordnung des römischen Missales neu eingerichtetes Unterrichtungsbuch oder Kurze Auslegung aller Sonn- und Festtägliches Evangelien ... Wien - Prag - Triest, 1756, Johann Thomas Trattnern. Aranyozott gerincû, viseltes bõrkötésben, egyébként jó állapotban. /
In a worn out leather binding, with gilded rootlet, otherwise in good condition.
Lot #13659 - other collectibles books: religion
Moore, (Thomas): Egy irlandus’ útazása az igaz vallás’ felkeresése végett. Irland népe’ õsi hitének védelmére jegyzésekkel felvilágosítva. I. füzet.
Nagy Váradon, 1836. Tichy János. 294p.; Enyhén kopottas, aranyozott gerincû, korabeli félvászon kötésben.
Lot #13660 - other collectibles books: religion
Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott. Posonban, 1793. Patzkó Ferenc költségén. 1152 p + 392 p. + 123 p. Korabeli, kissé megvetemedett csatos bõrkötésben, egy két elsõ lapon sérülések, de összességében jó állapotban
Lot #13661 - other collectibles books: religion
Szent Irás, vagy is az Ó Szövetségnek szent könyvei, Magyarúl Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betûre is figyelmezve Jegyzetekkel. Négyesi báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek Felügyelése alatt. I. kötet.
Posonyban, 1835. Belnay’ örökösei. 918+(5)p. Korabeli, aranyozott félbõr kötésben.
Lot #13662 - other collectibles books: religion
Vizsolyi Biblia I.-II. kötet. Facsimile kiadás. Bp. 1990. Magyar Helikon. Kiadói egészbõr kötésben. Hibátlan állapotban!
Lot #13663 - other collectibles books: religion
Szabó István (1695-1753) SJ: Három esztendõre-való vasárnapi prédikátziók, mellyeket valaha élõ nyelvel mondott, most pedig Istennek nagyobb dütsõségére, a romai anyaszentegyháznak gyarapodására, a magyar lelki pásztoroknak valamennyi segítségekre, a keresztény híveknek üdvösséges hasznokra és vigasztalásokra elö-járói engedelmébül világosságra botsátott. Nagyszombat, 1746, Akadémiai Nyomda. A három kötet egyben, aranyozott, kopott...
Lot #13664 - other collectibles books: religion
Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres elõadásban. Lipcse - Bp. 1897 Pallas, Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Elõszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. I. kötet Festett,aranyozott, kiadói egészbõr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal, veretekkel. Üvegdíszítések hiányoznak, gerinc sérült, a lapok és a belsõ szép állapotban.
Lot #13665 - other collectibles books: religion
Jámbor Lajos: Bibliai képek az Ó-és az Új-szövetségbõl. I. Ó-szövetségi történetek. II. Jézus élete képekben. 85 képpel. Bpm.,1898, Hornyanszky Viktor. Kiadói egészvászon kötésben. Gerinc elvált, fedõlap viseletes.
Lot #13666 - other collectibles books: religion
Gerely József: A Miatyánk könyve
A képeket festette Krzesz J. de Mecina. A keretrajzokat készítette Dörre Tivadar. Fába metszette Morelli Gusztáv.
Bp., 1902. Egyházy Ágoston és Társa. 18 sztl. lev. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben. Dekoratív díszalbum. Igényesen restaurált. Ritka! 40x52 cm
Lot #13667 - other collectibles books: religion
Antoine, P. G.: Theologia moralis universa. Két részben. Venetiis (Velence), 1758. Typ. Balleoni
560p.+ 460p. (Hat rész egy kötetben.)
Korabeli, aranyozott, kissé sérült egészbõr kötésben, festett lapszélekkel. / In sightly damaged full leather binding
Lot #13668 - other collectibles books: religion
Szent Biblia. Káldi György S.J. fordítása nyomán. Újszövetség. Bp., 1928, Palladis. Illusztrált, kiadói egészvászon kötés, elõlapján képpel díszítve, jó állapotban.
Lot #13669 - other collectibles books: religion
Schott, Heinrich August: Novum Testamentum Graece et Latine... I.-II. kötet. Lipsiae, 1908. 403p. + 563p. Két kihajtható térképpel. Korabeli kissé piszkos papírkötésben / with 2 maps in cartboard binding
Lot #13670 - other collectibles books: religion
Graser Rudolph: Predigten, für all Sonn- und Festtage des Jahres 2.Band Augsburg, Matthäus Riegers, 1776. 614p. Enyhén szúrágott papírkötésben. / Paper-binding. In medium condition
Lot #13671 - other collectibles books: religion
Fördõs Lajos: Papi dolgozatok gyászesetekre. 7.-8. füzet Kecskemét 1857-59, Korabeli kissé megviselt félvászon kötésben 225p. + 220p.
Lot #13672 - other collectibles books: religion
Szikszay György: Keresztyéni tanitások és imádságok a keresztyén embernek külön-különféle állapotai és szükségei szerint, melyeket a vélek élni akarónak lelki hasznára és épületére három szakaszban készített s kiadott -- Budapest, 1897, Hornyánszky Viktor. Kopott, kiadói, dombornyomott, egészbõr kötésben.
Lot #13673 - other collectibles books: religion
Mikos Ferenc: A Quadragesimo anno gazdasági rendje. Budapest, 1934, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
Lot #13674 - other collectibles books: religion
Vierholz, Carolomannus [Karlmann]: Resonans e montibus echo, oder der aus den Bergen erschallende Widerhall, das ist: zweyfach-abgetheilte Berg-Predigen welche bestehen in einem dominicali und festivali. Regensburg, 1721, Johann Martin Hagen. Szakadt gerincû, kopott pergamen kötésben, korának megfelelõ állapotban.
Lot #13675 - other collectibles books: religion
Breviarium romanum ex decreto SS. concilii tridentini restitutum, S PII V. Pontificis Maximi jussu editum, Clementis VIII. ac Urbani VIII... teljes, 4 kötet: Pars Hyemalis,Vernalis, Estivalis, Autmnalis. Budae, 1814, Typis Regiae Universtatis Hungaricae. Aranyozott, kiadói egészbõr kiadásban. Kopottas fedõlappal, egy kötet gerince borítója hibás, egyébként jó állapotúak.
Lot #13676 - other collectibles books: religion
Negyedes Pál: Minden mostani fenn álló innepekre ... és más jeles ájtatosságoknak napjaira szolgáló prédikátziók. 1., 3. köt. Gyõr, 1800-1801, Streibig József. Kicsit megviselt félbõr kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13677 - other collectibles books: religion
Beer, Johann Christoph: Der in Eyl bereitete Prediger. 1. köt.: Sonntäglicher Predigen des I. Jahrgang. Ausburg, 1757, Christoph Bartl Buchhandler. Kopott kartonált papírkötésben, gerince hiányzik. /
In a bit worn out paper binding, the rootlet is missing.
Lot #13678 - other collectibles books: religion
Starke, Christoph: Synopsis bibliothecae exegeticae in Novum Testamentum. Kurzgefaßter Auszug der gründlichen und nutzbarsten Auslegungen über alle Bücher Neues Testaments. 2. köt. Biel, 1747, Johann Christoph Heilmann. Viseltes bõrkötésben, az elsõ egy-két lap kijár.
Darabanth Auctions