Spiesz, J. M.: Biztos időpróféta vagy rövid útmutatás a jövendő időjárást előre látni. Hasznos kézikönyv a gazdák, polgárok, kézművesek, utazók, s eggyáltalán mindazok számára, a kik az időjárást foglalatosságaik elintézésére előre sejteni kívánják. Pest, 1931, Hartleben. Papírkötésben, jó állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #239
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: science and technology filter books: science and technology
Lot #13308 - books: science and technology books: science and technology
Utasítás az országos kataszteri felmérésnél alkalmazandó sokszögelésről. Kiadta a Magyar Királyi Pénzügyminisztérium. 1908. M. kir. Állami Nyomdák. Kihajtható táblákkal. (Csikvánd község sokszögelése) Vízfoltos 25x40 cm
Lot #13309 - books: science and technology books: science and technology
Aujeszky László dr.:Védekezés az időjárási károk ellen. II. kötet. Bp., 1930, A Magyar Meteorológiai Társaság Kiadványa. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
Lot #13310 - books: science and technology books: science and technology
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára. I. kötet. Általános rész. Nagybecskerek, 1893, Pleitz Fer. Pál. Térkép nélkül. Szennylap hiányzik. Félvászon kötésben.
Lot #13311 - books: science and technology books: science and technology
Jelkulcs a topográfiai térképek számára. 8 mellékltettl. Budapest, 1930, M. Kir. állami Térképészet. Elvált gerincű kiadói papír kötésben.
Lot #13312 - books: science and technology books: science and technology
Vöröss József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térkép. Intézet. 14 db melléklettel. Kopottas félvászon kötésben.
Lot #13313 - books: science and technology books: science and technology
Réthly Antal: A Kárpátmedencék földrengései (455-1918). Budapest, 1952, Akadémia Kiadó. Kopottas félvászon kötésben.
Lot #13314 - books: science and technology books: science and technology
Szívos Béla: A természet csodái. Óriás és különös alakú fák, földünk változásai, csodás sziklák, lengő kövek... I. Vasárnapi Könyvtár. 10. Első évfolyam. Budapest, 1904, Franklin-Társulat. 103 pp Viseltes kiadói fűzött papír kötésben.
Lot #13315 - books: science and technology books: science and technology
Bendefy László, V. Nagy Imre: A Balaton évszázados partvonalváltozásai. Bp., 1969, Műszaki Könyvkiadó. Kicsit sérült kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13316 - books: science and technology books: science and technology
Szabó József dr.: Előadások a geológia köréből. Budapest, 1893, K. M. Természettudományi Társulat. Elvált gerincű kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13317 - books: science and technology books: science and technology
Cholnoky Jenő: Földrajzi képek. Bp., 1914, Kiadta az 'Élet Irodalmi és Nyomda Részvénytárs. Elvált gerincű, viseltes kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13318 - books: science and technology books: science and technology
Lasz Samu: Földrajz a gymnásiumok és reáliskolák számára. I. kötet. Budapest, 1899, Lampel. Visletes kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13319 - books: science and technology books: science and technology
Hettner Alfréd: A leíró földrajz alapvonalai. I. Európa, 247 szövegközti képpel. Budapest, 1925, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Elvált gerincű kiadói papír kötésben.
Lot #13320 - books: science and technology books: science and technology
Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Lot #13321 - books: science and technology books: science and technology
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. 65 ábrával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kiadásban. Jó állapotú.
Lot #13322 - books: science and technology books: science and technology
Cholnoky Jenő: A föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. Budapest, 1932, Singer és Wolfner.
Lot #13323 - books: science and technology books: science and technology
Fodor József, Paszlavszky József (szerk.): Népszerű természettudományi előadások gyűjteménye. Kilenczedik kötet. 1886-ik évfolyam. 47 rajzzal és 1 műlappal. Budapest, 1886, Természettudományi Társulat. Viseltes félvászon kötésben.
Lot #13324 - books: science and technology books: science and technology
Launhardt: Am sausenden Webstuhl der Zeit. Übersicht über die Wirkungen der Entwicklung der Naturwissenschaften und der Technik auf das gesamte Kulturleben. Zweite Auflage mit 16 Abbildungen im Text und 5 Tafeln. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban / full linen binding, good condition
Lot #13325 - books: science and technology books: science and technology
Darwin Károly: Harc a természetben I.-II. A fajok eredete az ember származása. Bp., Magyar ker. közlöny vállalat cca 1900. Szecessziós egészvászon kötésben, jó állapotban
Lot #13326 - books: science and technology books: science and technology
Oltay Károly: A Geodézia elemei. A gépészmérnök és építészhallgatóknak tartott műegyetemi előadásaim vezérfonala. 255 ábrával. Bp., 1921. Németh József technikai kiadója. Javított papírkötésben.
Lot #13327 - books: science and technology books: science and technology
Sztrókay Kálmán: A kis csillagász. Mellékletekkel és szövegközti ábrákkal. Budapest,1942, Rózsavölgyi és Társa. Foltos, kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13328 - books: science and technology books: science and technology
Della Vedella Mihály (szerk.):Nagy Magyar Compass (azelőtt Mihók -féle) II. évfolyam. I.rész: Pénzintézetek. Budapest, 1927, Kiadótulajdonosok: dr. Galánthai Nagy Sándor örökösei. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13329 - books: science and technology books: science and technology
Paszlavszky József: A növénytan kézikönyve. A gymnasium IV-ik, s a reáliskola V-ik osztálya számára. Színes és fekete-nyomású képekkel a szöveg között. Bp., 1901, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Lot #13330 - books: science and technology books: science and technology
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Lot #13331 - books: science and technology books: science and technology
Bernstein, A.: A természet könyve. Közérdekű olvasmányok köréből. Tizedik-tizenharmadik füzet. Fordította: Nagy István. Budapest, 1875, Franklin-Társulat. Viseltes, félvászon kötésben.
Darabanth Auctions