1905 Benkõ Gyula a Grill féle könyvkereskedés tulajdonosa nejének halála alkalmából összegyûjtött részvétnyilvánító névkártyák és megjelent újságcikkek. Speciális a célra készített dombornyomott egészbõr albumban. kb 120 db névjegykártya a kor szellemi és iparos elitjétõl a legtöbbjén saját kézzel írt sorok, aláírások. Az összes könyvkiadó és sok szerzõ, egyetemi tanár, tudós aláírásával. Mellette még a halálhírrõl tudósító újságkivágások
International Philatelic & Numismatic Auction #21
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove Art and Collectibles filter Art and Collectibles
- (-) Remove books: travel - cities filter books: travel - cities
Lot #11658 - Art and Collectibles books: travel - cities
Livingstone, David: Voyages D'Exploration au Zambéze par L'Afrique Centrale 1840-1873. Paris, 1879, Hachette. Aranyozot, kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Lot #11659 - Art and Collectibles books: travel - cities
Thirring Gusztáv: Führer durch Sopron (Oedenburg) und Umgebung
Sopron, 1921. Turistaság és alpinizmus. 50 p + reklámok + 1 kihajtható térkép
Lot #11660 - Art and Collectibles books: travel - cities
Wosinsky Mór: Keleti utam emlékei. Szekszárd, 1888, Ujfalusy Lajos, 2. kiad. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. /
In a bit worn out half-linen binding, otherwise in good condition.
Lot #11661 - Art and Collectibles books: travel - cities
1906 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 24 képpel és 1 térképvázlattal.
Lot #11662 - Art and Collectibles books: travel - cities
1903 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 17 képpel és 1 térképvázlattal.
Lot #11663 - Art and Collectibles books: travel - cities
1905 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 2 körképrészlettel, 35 képpel, 1 térképpel, 4 tervrajzzal, 1 vázrajzzal.
Lot #11664 - Art and Collectibles books: travel - cities
1901 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 31 képpel és 4 ábrával
Lot #11665 - Art and Collectibles books: travel - cities
1900 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 38 képpel és 14 vázrajzzal
Lot #11666 - Art and Collectibles books: travel - cities
1904 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 44 képpel.
Lot #11667 - Art and Collectibles books: travel - cities
1907 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 57 képpel és 2 térképvázlattal.
Lot #11668 - Art and Collectibles books: travel - cities
Budapest leírása a Szállodások Nemzetközi Egyesületének XXXI.- ik rendes közgyûlése alkalmára. Szerk.: Barta Béla.
Bp. (1902.) Magyar Vendéglõs és Kávés- Ipar. (Pátria ny.) 150 p. 1 sztl. lev. Gazdag képanyaggal. Háromnyelvû, magyar- német- francia. Kiadói illusztrált vászonkötésben, néhol foltos lapokkal
Lot #11669 - Art and Collectibles books: travel - cities
Walkó László: Budapesttõl Velencéig írásban és képben. Elõszó Dessewffy Arisztid.
Bp. 1907. Athenaeum. 440p. (Menetrend, hirdetések.) Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben.
Lot #11670 - Art and Collectibles books: travel - cities
Baedeker, K.:Italien. Handbuch für Reisende. Erster Theil: Ober-Italien bis Livorno, Florenz, Ancona, und die Insel Corsica nebst Reise-Routen durch die Schweiz und Oesterreich. Mit 6 Karten und 27 Planen. Coblenz, 1870, Karl Baedeker. Egészvászon kötésben.
Lot #11671 - Art and Collectibles books: travel - cities
Trencsénteplicz, a Kárpátok gyöngye. Bp., [cca 1910], Légrády. A trencséntelpici/hõlaki gyógyfürdõ részletes, sok szempontú ismertetõje, sok érdekes fényképpel. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
Trencsénteplicz, the Pearl of the Carpathians. Budapest, [cca 1910], Légrády. The detailed guide of the thermal bath of Tranèianska Teplá, with many interesting photographs. In a bit worn out paper binding, otherwise...
Lot #11672 - Art and Collectibles books: travel - cities
Lanfranconi [Grazioso] Enea: Magyarország ármentesítése. 2 térképpel (hiányzik).
Bp. 1882. Ráth Mór 78 l. Kiadói papírkötésben. Gerincnél elvált és ázásnyomokkal. Rendkívül ritka munka, még ilyen állapotban is!
Lot #11673 - Art and Collectibles books: travel - cities
LÓCZY Lajos, lóczi A khinai birodalom természeti viszonyainak és országainak leírása. Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utazása alatt (1877-1880) szerzett tapasztalatai alapján és a meglevõ irodalom felhasználásával írta - - Bp. 1886. Term.tud. Társ. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói, aranyozott félbõr-kötésben. Kopottas gerinccel. A térkép melléklet hiányzik.
Lot #11674 - Art and Collectibles books: travel - cities
Wasserverhaltnisse der Schweiz. Rheingebiet von den Quellen bis zur Taminamündung. Dritter Teil. Die Längenprofile der fliessenden Gewässer unter spezieller Berücksichtigung der ausgenützten und der für neue Wasserkraft-Anlagen noch verfügbaren Strecken, nebst typischen Querprofilen und den Höhenversicherungen. B.Hinter-Rhein und seine bedeutenderen Zuflüsse. Erste Hälfte. 1904, Hydrometrischen Abteilung des eidg. Oberbauinspektorates. Kiadói...
Lot #11675 - Art and Collectibles books: travel - cities
Bevilaqua Borsody Béla: A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai 1270-1872. Az ipartársulat és ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfõtanulmány I-II. kötet. Bp., 1931, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, képekkel illusztrált, kopottas állapotban.
Darabanth Auctions