Károlyi László: A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1. kötet. Bp., 1911. Franklin. (2 leszármazási tábla). Aranyozott félbőr kötésben, gerincen kis hibával
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #243
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove Art and Collectibles filter Art and Collectibles
- (-) Remove books: history filter books: history
Lot #13431 - Art and Collectibles books: history
Tudományos Gyűjtemény 1819-1822 közötti számai ból kötött könyv, Nem komplett, töredék kötetek is. Egy egész oldalas metszettel. Pest, Trattner János Tamás. Kb 700 oldal. Félvászon kötésben.
Lot #13432 - Art and Collectibles books: history
Karczag Vilmos: A magyar állam élete. (A magyar állam-élet monográfiája) Bp., 1932, Révai. Aranyozott, kiadói félbőr kötésben.
Lot #13433 - Art and Collectibles books: history
Hollósy István dr.: Magyarország őslakói és az oláhok eredete. Tekintettel a nemzetiségi kérdésre és a magyarság történelmi hivatására. Bp., 1913, Ráth Mór. Kissé szakadt papír kötésben.
Lot #13434 - Art and Collectibles books: history
Orbán Árpád: Folio Hungarica Déli magyar őshaza. II. könyv. Szatmári, 1976, Garfield, N.J., USA. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13435 - Art and Collectibles books: history
Julier Ferenc: 1914-1918 a világháború magyar szemmel. Bp., 1933, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13436 - Art and Collectibles books: history
Hankó Ildikó, Kiszely István: A nádori kripta. Szekszárd, 1990, Babits Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13437 - Art and Collectibles books: history
Acsády Ignác: A magyar jobbágyság története. IV. kiadás. Bp., 1950, Szikra. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, közepes állapotban.
Lot #13438 - Art and Collectibles books: history
Erdély rövid története. Főszerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13439 - Art and Collectibles books: history
Marczali Henrik: Magyarország története a XVIII. században. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincél kissé levált, lapok kijárnak, kopottas állapotban.
Lot #13440 - Art and Collectibles books: history
Kristóffy József: Magyarország kálváriája. Az összeomlás útja. Politikai emlékek 1890-1926. Bp., 1927, Wodianer F. és Fiai Grafikai Intézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói félbőr kötés, gerincnél szakadt, belső borítólap kijár, kopottas állapotban.
Lot #13441 - Art and Collectibles books: history
Lukinich Imre: MDXXVI. Mohácsi Emlékkönyv 1526. Bp., 1926, K. Magyar Egyetemi Nyomda. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13442 - Art and Collectibles books: history
Zarek Otto: Egy nép szereleme. Kossuth Lajos életregénye. I-II. kötet. Bp., é.n., Rózsavölgyi. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13443 - Art and Collectibles books: history
Hegedüs Nándor: Erdélyi levelek. Nagyvárad, (1941.) Grafika ny. 165 l., Kiadói papírborítóban.
Lot #13444 - Art and Collectibles books: history
Az államtitok és a szolgálati titok védelmének szabályzata. Bp., 1984. Sorszámozott.
Lot #13445 - Art and Collectibles books: history
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1978, Gondolat. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13446 - Art and Collectibles books: history
Kéziratos források az Országos Széchenyi Könyvtárban. Bp., 1950. OSZK. 252p.
Lot #13447 - Art and Collectibles books: history
1848-49 a korabeli napilapok tükrében. Összeállította: Bay Ferenc. Bp., 1943, Officina. 186 p. Kiadói kartonkötésben, sérült gerinccel
Lot #13448 - Art and Collectibles books: history
Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
Lot #13449 - Art and Collectibles books: history
Nagy Imre: Egy évtized. Válogatott beszédek és írások. 1. kötet. Bp. 1954, Szikra. 1. 1945-1947. 484 l.Kiadói vászonkötésben
Lot #13450 - Art and Collectibles books: history
Mangold Lajos: A magyarok története a középiskolák harmadik és negyedik osztálya számára. Térképekkel és illusztrációkkal. 6. kiadás. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, elején ceruzás bejegyzésekkel, belső borítólapja kissé kijár, egyébként jó állapotban.
Lot #13451 - Art and Collectibles books: history
Dr. Csuday Jenő: A Magyarok történelme. I-II. kötet. Bécs, 1897. Második bővített kiadás. Kiadói, aranyozott félbőr-kötésben. Az egyik gerince javított.
Lot #13452 - Art and Collectibles books: history
Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János. Reprint kiadás. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jeno, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, Lovik Károly, Divald Kornél, Bródy Sándor stb. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomott vászonkötésben (Aufrecht és Goldschmied féle, jó állapotban.
Lot #13453 - Art and Collectibles books: history
A Magyar Nemzet Története. Harmadik kötet. Bp., 1895. Az Athenauem R.T. Kiadása. Aranyozott kiadói egész vászonkötésben jó állapotban.
Lot #13454 - Art and Collectibles books: history
Az m. kir. kormány 1899. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló jelentés és statisztikai évkönyv. Bp., 1900. Athenaeum. Későbbi egészvászon kötésben, az eredeti címpal felhasználásával
Darabanth Auctions