A Föld és népei. Föld- és népismei kézikönyv. Hellwald Frigyes... nyomán kidolgozta Toldy László és György Aladár. Bev. Hunfalvy János. II. és IV. kötet. (Európa és Afrika) Bp. 1879-1881. Méhner. Rengeteg illusztrációs anyaggal. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben. Kötések a gerinc kopásától eltekintve jó állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #243
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove Art and Collectibles filter Art and Collectibles
- (-) Remove books: travelling - cities filter books: travelling - cities
Lot #13297 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Baráthosi-Balogh Benedek: Khinai vízeken. Bp., 1930, Baráthosi. Kopottas egészvászon kötésben.
Lot #13298 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Számos képpel és két térképpel. Első kiadás! Bp., én. Lampel Kiadói, aranyozott vászonkötésben. Jó állapotban.
Lot #13299 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Szavójai Lajos Amádé: Az 'Észak csillaga' ('Stella Polare') az Északi Sarktengeren 1899-1900 I-II. köt. Ford. Dr. Darvai Móricz. 207 képpel, 24 melléklettel, 2 panorámával és 3 térképpel. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Bp., é.n. Lampel. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Első kiadás (!), szép állapotban.
Lot #13300 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Cholnoky Jenő: Afrika. I-II. kötet. 102 képmelléklettel és 4 térképpel. Bp., é.n., Lampel. Díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban.
Lot #13301 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Baráthosi-Balogh Benedek: Khina lelke. Bp., 1927, Baráthosi. Egészvászon kötésben.
Lot #13302 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Baráthosi-Balogh Benedek: Vázlatok török testvéreink történetéből. Bp., 1928, Baráthosi. Egészvászon kötésben.
Lot #13303 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Baráthosi-Balogh Benedek: Japánföldi bolyongások. Bp., 1928, Baráthosi. Egészvászon kötésben, elvált gerinccel.
Lot #13304 - Art and Collectibles books: travelling - cities
A. Phillip: Ausztrália honalapítói. 23 képpel, 1 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13305 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Baráthosi-Balogh Benedek: Japán, a felkelő nap országa. Bp., 1930, Baráthosi. Kopottas egészvászon kötésben.
Lot #13306 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Sven Hedin: Belső- Ázsia küszöbén. 1890-1891. 31 képpel, 1 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13307 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Barker Ernest: Nagybritania és a brit nép. London, é.n., Longmans, Green. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
Lot #13308 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Zsoldos Attila: 3000 kilométer. Merényi Rudolf rajzaival. Bp., 1932, Révai. Kissé viseltes állapotú illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13309 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Kazinczy Ferencz utazásai. [S. a. r. Bajza József, Schedel Ferenc. Pest, 1873, Ráth Mór. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13310 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Meyer, Hans: Dél-Amerika hegyóriásai. Bp., é. n., Franklin Társulat. Díszes, aranyozott gerincű vászonkötésben, az első lap kijár, egyébként jó állapotban.
Lot #13311 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a tűzföldön. Fordította Cholnoky Béla. 100 képpel. Bp., é.n., Lampel. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13312 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Germanus Gyula: Kelet varázsa. Bp., 1984, Magvető Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13313 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Rittlinger, Herbert: Kajakosok - előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánba. Bp., [1936], Franklin Társulat (Világjárók. Utazások és kalandok). Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #13314 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Bulla Béla, Mendöl Tibor: A Kárpát-medence földrajza. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Kopott, kicsit sérült félvászon kötésben.
Lot #13315 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Karl Steinmetz: Ein Vorstosz in die Nordalbanischen Alpen. Wien u. Leipzig. 10 képpel, térkép nélkül / With 10 images, without map
Lot #13316 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Pethő Gyula: A Holt tenger és környéke. Sodoma és Gomorra pusztulása. Szerző saját kezű ajánlásával Treisz Péter geológusnak. Bp., 1900. Pesti Lloyd. 26p.
Lot #13317 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Kogutowicz Zsebatlasza 1926. A Magyar Néprajzi Társaság Emberföldrajzi Szakosztályának kiadásában. Térképpel. Elvált hátsó borító.
Lot #13318 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Cholnoky Jenő dr.: A jégvilág. A sarkkutatások története. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kissé viseltes aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13319 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Halász Gyula, Lampel R. Első kiadás! Díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Lot #13320 - Art and Collectibles books: travelling - cities
Taylor, Merlin Moore: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Bp., [1926], Lampel. 67 képmelléklettel és térképpel. Kopottas állapotú díszes, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben.
Darabanth Auctions