Annus a nativitate salvatorius nostri Jesu Christi MDCCCXXI. Communis dierum 365. Stylo Gregoriano, et Juliano Deductus. Calendarium in usum ecclesiae r. catholicae. Cum Privilegio Sacr. Caesar. Reg. Apost. Majest. Budae, Typis ac Sumt. Typogr. Regiai Univers. Hungar. Kiadói kartonált kötés, gerincnél szakadt, egyébként jó állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #243
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove timbro filter timbro
- (-) Remove Art and Collectibles filter Art and Collectibles
- (-) Remove books: religion filter books: religion
Lot #13714 - Art and Collectibles books: religion
Schott, Heinrich August: Novum Testamentum Graece et Latine... I.-II. kötet. Lipsiae, 1809. 403p. + 563p. Két kihajtható térképpel. Korabeli kissé piszkos papírkötésben / with 2 maps in cartboard binding
Lot #13715 - Art and Collectibles books: religion
Köz isteni tiszteletre rendelt énekes-könyv, zsóltárok és dicséretek néhány imádsággal. 53. kiadás. Debrecen, 1885, Városi könyvnyomda. Kiadói gyöngyökkel hímzett vászonkötés, kopottas állapotban.
Lot #13716 - Art and Collectibles books: religion
Vizsolyi Biblia I.-II. kötet. Facsimile kiadás. Bp. 1990. Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötésben. Hibátlan állapotban!
Lot #13717 - Art and Collectibles books: religion
Manuale ordinandorum usibus cleri junioris et neo-sacerdotum. Strigonii, 1860, Horák. Félvászon kötésben.
Lot #13718 - Art and Collectibles books: religion
(Divald Kornél)Tarczai György: Szent Margit legendás könyve. Udvary Géza eredeti rajzaival. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda. Kissé kopottas dombornyomott kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13719 - Art and Collectibles books: religion
Fleury, [Claude] Klaudius: Az israelitáknak és a keresztényeknek szokásaik és erköltseik. II. kötet. II.: A Keresztényeknek szokásaik és erköltseik. Veszprém, 1802. Számmer Mihály. 502 p. KOrabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben
Lot #13720 - Art and Collectibles books: religion
Nagy Képes Biblia. Bp.,(1972), Saxum. Kiadói aranyozott műbőr kötés, aranyozott lapszélek, kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Lot #13721 - Art and Collectibles books: religion
Papp Lajos: Jöjjön el a te országod. Bp., 2007. Kairosz. Dedikált!
Lot #13722 - Art and Collectibles books: religion
Szent Irás, vagy is az Ó Szövetségnek szent könyvei, Magyarúl Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betűre is figyelmezve Jegyzetekkel. Négyesi báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek Felügyelése alatt. I. kötet.
Posonyban, 1835. Belnay’ örökösei. 918+(5)p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben.
Lot #13723 - Art and Collectibles books: religion
Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára. Pest, 1871, Heckenast. Kopottas,kissé szakadt dombornyomott kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13724 - Art and Collectibles books: religion
Medulla Theologiae R.P. Hermanni Busenbaum Societatis Jesu Theologi. In duos tomulos divisa. Tomulus II. Cum Speriorum Licentia et Privilegio. Tyrnaviae, 1742, typis Acad. Soc. Jesu. Bordázott gerincű, aranyozott egészbőr kötés, gerincnél szakadt, molyrágta, színezett lapszélek, egyébként jó állapotban / full leather binding, little damaged condition
Lot #13725 - Art and Collectibles books: religion
Tés kainés diathékés apanta. Novum Testamentum Graece. Coloniae Agrippinae [Köln], 1865, sumptibus Societatis Bibliophilorum Britannicae et Externae. A görög nyelvű Újtestamentum, Kopottas, díszes bőrkötésben, gerincén egy helyütt kis szakadással, aranyozott lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
Lot #13726 - Art and Collectibles books: religion
A Rosnyói püspöki megyében 1832-dik esztendőre kiadott egyházi beszédek. Rosnyón, 1833. Kek József Csász, Kir. könyvnyomtató betűivel. Korabeli papírkötésben 108+ 26p.
Lot #13727 - Art and Collectibles books: religion
Dercsényi, Balázs et al.: Chiese Cattoliche in Ungheria. Bp., 1991, Hegyi. Rengeteg színes képpel. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13728 - Art and Collectibles books: religion
Mikos Ferenc: A Quadragesimo anno gazdasági rendje. Budapest, 1934, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
Lot #13729 - Art and Collectibles books: religion
Közönséges Isteni tiszteletre rendeltetett Énekes könyv, mely Szent Dávid zsoltárin kívül magában foglal némely kiválogatott és a helvétiai vallástételt követő négy superintendentia által jóváhagyott énekeket, egynéhány imádsággal együtt. Debrecen 1860. Telegdy K. Lajos. 500p. (egy lap a közepén és néhány a végén hiányzik). Egészbőr kötése erősen megviselt
Lot #13730 - Art and Collectibles books: religion
Lekcziók, episztolák és evangyéliomok, mellyeket esztendő által az Anyaszentegyház vasárnapokon és ünnepeken olvastat : hozzá adatott Üdvözítőnk kínszenvedésének története : a magyar nemzeti oskoláknak számára Buda. 1834. Univ. Ny. 215p. + hozzákötve a könyv német kiadása. Korabeli, sérült egészvászon kötésben
Lot #13731 - Art and Collectibles books: religion
Közönséges Isteni Tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, melly Szent Dávid Zsoltárin kívül magában foglal némelly kiválogatott és a Helvétziai vallástételt követő négy superintendentia által jóváhagyott énekeket, egynéhány imádsággal együtt. Debrecen, 1853. Városi könyvnyomda. Kiadói egészbőr kötésben. Viseltes fedőlap.
Lot #13732 - Art and Collectibles books: religion
Fördős Lajos: Papi dolgozatok gyászesetekre. 7.-8. füzet Kecskemét 1857-59, Korabeli kissé megviselt félvászon kötésben 225p. + 220p.
Lot #13733 - Art and Collectibles books: religion
Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott. Posonban, 1793. Patzkó Ferenc költségén. 1152 p + 392 p. + 123 p. Korabeli, kissé megvetemedett csatos bőrkötésben, egy két első lapon sérülések, de összességében jó állapotban
Lot #13734 - Art and Collectibles books: religion
Szabó István (1695-1753) SJ: Három esztendőre-való vasárnapi prédikátziók, mellyeket valaha élő nyelvel mondott, most pedig Istennek nagyobb dütsőségére, a romai anyaszentegyháznak gyarapodására, a magyar lelki pásztoroknak valamennyi segítségekre, a keresztény híveknek üdvösséges hasznokra és vigasztalásokra elö-járói engedelmébül világosságra botsátott. Nagyszombat, 1746, Akadémiai Nyomda. A három kötet egyben, aranyozott, kopott...
Lot #13735 - Art and Collectibles books: religion
Jámbor Lajos: Bibliai képek az Ó-és az Új-szövetségből. I. Ó-szövetségi történetek. II. Jézus élete képekben. 85 képpel. Bpm.,1898, Hornyanszky Viktor. Kiadói egészvászon kötésben. Gerinc elvált, fedőlap viseletes.
Lot #13736 - Art and Collectibles books: religion
1991 A Szentatya Magyarországon. Rengeteg képpel illusztrált könyv. 120p.
Darabanth Auctions