A szépmûvészetek könyve. 1210 mélynyomású képpel illusztrálva Bp., 1940, Pesti Hirlap könyvtára. Aranyozott egészvászon kötésben. Szép állapotban! 1190p.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #237
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd. Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #237
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
English/German website, large sized photos, helpful staff.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove other collectibles filter other collectibles
- (-) Remove books: architecture - art filter books: architecture - art
Lot #13218 - other collectibles books: architecture - art
Munkácsy Mihály- Dekoratív album. Bp., 1979 Corvina. Szép állapotban
Lot #13219 - other collectibles books: architecture - art
Horváth JÁnos: Rippl Rónai. Dekoratív album. Bp., 2007. TKK. Szép állapotban.
Lot #13220 - other collectibles books: architecture - art
Romváry Ferenc: Csontváry. Dekoratív album. Bp., 2007. TKK. Szép állapotban.
Lot #13221 - other collectibles books: architecture - art
Sarkantyú Mihály: Mednyánszky László. Dekoratív album. Bp., 1981. Képzõmûvészeti alap. Szép állapotban.
Lot #13222 - other collectibles books: architecture - art
Garas Klára: Szépmûvészeti múzeum. Bp., 1976. Corvina Dekoratív album.
Lot #13223 - other collectibles books: architecture - art
Lehel Ferenc: Haladó mûvészet. Újrendszerû stílusmorfológia vázlata. Bp., 1929, A Tér és Forma kiadása. A kötés belsõ oldalán és néhány üres lapon Antalffy Mária (1922-1989) grafikus, keramikus, szobrász késõbbi vázlatrajzaival. Kicsit laza, helyenként foltos félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13224 - other collectibles books: architecture - art
Heidrich, Ernst: Die alzdeutsche Malerei. Jéna, 1909, Eugen Diedrichs (Die Kunst in Bildern). Antalffy Mária (1922-1989) grafikus, keramikus, szobrász tulajdonosi bejegyzésével. Kicsit laza, némileg kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13225 - other collectibles books: architecture - art
Behrendt, Walter Curt: Alfred Messel. Mit neunzig Abbildungen. Berlin, 1911, Bruno Cassirer. Kiadói aranyozott kartonált kötés, gerincnél kissé szakadt, fotókkal illusztrált, kopottas állapotban.
Lot #13226 - other collectibles books: architecture - art
Dulovits Jenõ: Így fényképezek. Bp., 1957, Mûszaki Könyvkiadó. Sok képpel. Félvászon kötésben. Jó állapotú.
Lot #13227 - other collectibles books: architecture - art
3 db fotózással kapcsolatos könyv-Evva Ferenc: A szilárdtestkutatás újabb eredményei, Elektrofotográfia. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó; Dékán István: Fantázia és fényképezés. Bp., 1982, Mûszaki Könyvkiadó; Rév Miklós: Fényképtár. kiadói kartonált és papírkötés, kötetenként változó állapotban.
Lot #13228 - other collectibles books: architecture - art
Frank János: Szabó Vladimir. Bp., 1976, Corvina. 12 db ofszet mûlapot tartalmazó mappa, angol, francia, magyar és német bevezetõvel, hiánytalanul, jó állapotban.
Lot #13229 - other collectibles books: architecture - art
Heller-Vámos: Színes Fényképezés. Mûszaki könyvkiadó, Bp. 1956. Benne színes képek és ábrák, félvászon kötésben.
Lot #13230 - other collectibles books: architecture - art
Mikulin, V.: Korszerû fényképezés. Budapest, 1952, Népszava. Kissé viseltes kiadói karton kötésben.
Lot #13231 - other collectibles books: architecture - art
Kunfalvi Rezsõ: A fényképezés iskolája. Budapest, 1954, Könnyûipari Kiadó. Kiadói papír kötésben.
Lot #13232 - other collectibles books: architecture - art
Gera Mihály: Százszorkép - Az én fotógalériám. Bp., Interart.
Lot #13233 - other collectibles books: architecture - art
Singer, Hans W.: Klinger. Meister der Zeichnung. Leipzig, 1912. Képes album kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban /
Linen binding, good condition
Lot #13234 - other collectibles books: architecture - art
Schultz Alvin: Bevezetés a mûvészetbe. Átdolgozta dr. Lázár Béla. Bp., 1922, Pantheon. Sok fényképpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, dombornyomott, aranyozott gerinc.
Lot #13235 - other collectibles books: architecture - art
Oroszlán Zoltán: A Szépmûvészeti múzeum antik terrakotta gyûjteménye. 46 képes táblával.
Bp. 1930. Orsz. M. Szépmûvészeti Múz. 124 p. 1 sztl.lev. 23 t. Kiadói, sérült papírborítóban.
Lot #13236 - other collectibles books: architecture - art
Indische Baukunst mit einem vorwort von Paul Westheim. Orbis Pictus / Weltkunst- Bücherei. Band I. Berlin, é.n., Verlag Ernst Wasmuth. karton kötésben, jó állapotban.
Lot #13237 - other collectibles books: architecture - art
Kudelich Lajos: A hely szelleme. Felsõerek 1995-1997. Bp., 2002, Interart. Számos érdekes fényképpel. Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13238 - other collectibles books: architecture - art
29 db mûvészettel kapcsolatos német és angol nyelvû ismeretterjesztõ könyv a 'Die Mesiterbilder...' sorozatból, illetve a Kunsthistorisches Museum kiadványa Führer durch die Gemälde Galerie. Kopottas állapotban.
Lot #13239 - other collectibles books: architecture - art
A Mûvészet kiskönyvtára 22 kötet a sorozatból különbözõ mûvészek bemutatásával
Lot #13240 - other collectibles books: architecture - art
4 db mûvészettel kapcsolatos könyv-Wiegand, Eduard: Könnyen készíthetõ üvegmunkák. Bp., 1984, Mûszaki Könyvkiadó; Benkó Pál-Fehér Béla: Ki mit gyûjt? Bp., 1980, Gondolat; István Erzsébet: Magyar Népi kerámiák. Bp., 1987, Kiállítás a Néprajzi Múzeumban; Auboyer-Goepper: Der Ferne Osten. Schätze der Weltkunst Band 5. Kiadói kartonált és papírkötés, kötetenként változó állapotban.
Lot #13241 - other collectibles books: architecture - art
A Magyar Grafikai Kérdések karácsonyi melléklete. Bp., 1946. Nyomdai Mûvészet Barátai
Darabanth Auctions