Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Lampel R. Első kiadás! Kiadói vászonkötésben. Jó állapotban. [
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #239
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: travel - cities filter books: travel - cities
Lot #13119 - books: travel - cities books: travelling - cities
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje
Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Lot #13120 - books: travel - cities books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Sven Hedin: Transzhimalája. Bp., Lampel. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban!
Lot #13121 - books: travel - cities books: travelling - cities
Nagy Béla: Fölfedezők világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp. é.n. Hajnal 239p. (szövegközti képekkel) Aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #13122 - books: travel - cities books: travelling - cities
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Bp., Lampel R. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben
Lot #13123 - books: travel - cities books: travelling - cities
Bánfi János: Magyar László utazásai és kalandjai. Az érettebb ifjuság számára Budapest, 1892. Révai. 300 + [4] p. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációval. Festett, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, erősen megviselt állapotban, lapok foltosak, néhol szakadtak
Lot #13124 - books: travel - cities books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Aranyozott vászonkötésben, sérült gerinccel
Lot #13125 - books: travel - cities books: travelling - cities
Magyar László utazása a délafrikai Bihé országba. Ifjúsági Könyvtár. Bp., é.n., Pallas. Viseltes illusztrált kemény kötésben.
Lot #13126 - books: travel - cities books: travelling - cities
Hübner Sándor: A brit birodalmon keresztül. Függelékül A 'La France' póstahajó égése 1886. deczember 20-án. Első kötet. Huszonhat képpel. Budapest, 1892, Ráth Mór. Több helyen firkált, illetve szakadt az oldal. Kissé viseltes, illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13127 - books: travel - cities books: travelling - cities
Cholnoky Jenő: Afrika. A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. 240 képpel és térképpel. Bp.,(1936-1937), Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, enyhén kopott állapotban.
Lot #13128 - books: travel - cities books: travelling - cities
Markó Ferencz (szerk.): Amerika felfedezése és meghódítása. Kolombus Kristóf, Cortez Ferdinand és Pizzaro Ferencz Bp., é.n. Nagel Ottó. 3 db litho képpel (kijárnak). Félvászon kötésben, litho címlappal
Lot #13129 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13130 - books: travel - cities books: travelling - cities
H.W. van Loon: Nézz körül a Földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13131 - books: travel - cities books: travelling - cities
Greenhorn: Három világrész csavargója. A világjárás hősei. Fordította: Lengyelné Vértes Lenke. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13132 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla. A világjárás hősei. Fordította: Z. Tábori Piroska. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13133 - books: travel - cities books: travelling - cities
W.B. Seabrook: Harcos beduinok között. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13134 - books: travel - cities books: travelling - cities
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. 70 képpel és egy térképpel, Ford. Dr. Cholnoky Béla Bp. é.n. Franklin. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Lot #13135 - books: travel - cities books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Scott, Robert F.: Angolok a déli sarkvidéken. Ford. Halász Gyula. 75 képpel, térképpel. Bp., 1911, Lampel R. Könyvkereskedése, 1. kiad. Aranyozott vászonkötésben, egy fűzésnyi lap kijár, egyébként jó állapotú
Lot #13136 - books: travel - cities books: travelling - cities
Sven, Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. A kézirat nyomán átdolgozta Kondor Alfréd. 2 térképpel, 22 szövegképpel, 4 színes műmelléklettel, 1 színes panorámával és 44 képmelléklettel. Bp., 1910, Lampel R. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, festett lapszélek, enyhén kopottas állapotban.
Lot #13137 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ossendowski: Kínai rejtelmek. Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül kissé levált, kopottas állapotban.
Lot #13138 - books: travel - cities books: travelling - cities
Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13139 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13140 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ossendowski: A Szahara lelke. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13141 - books: travel - cities books: travelling - cities
Steinen Károly dr.: Közép-Brazília természeti népei között. Cholnoky Jenő dr. (szerk.): Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 3 térképpel, 11 műmelléklettel, és 52 ábrával a szövegközt. Budapest, é.n., Lampel és Wodianer. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
Lot #13142 - books: travel - cities books: travelling - cities
Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II. Fordította Révay József. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Darabanth Auctions