dr. Kuncz Ödön: A magyar kereskedelmi és váltójog tankönyve. Bp., 1938. Grill. 548 p. Megviselt papír kötésben
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #239
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: other filter books: other
Lot #13523 - books: other books: other rarities
A százéves Nemzeti Színház az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp., 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. János Pál ex librisszel. Kiadói aranyozott egészbőr kötés, gerincnél kopott, kissé szakadt, lapok kijárnak, kopottas állapotban.
Lot #13524 - books: other books: other rarities
Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István, rajzokkal ellátta: Haranghy Jenő. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, gerincnél kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Lot #13525 - books: other books: other rarities
Szini Gyula(szerk.): Csoda album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1911), Hornyánszky. Illusztrált, kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13526 - books: other books: other rarities
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: 'Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936'. Könyvtári pecsétekkel
Lot #13527 - books: other books: other rarities
Magyar Kabaret. Második, tetemesen bővített kiadás. (Kuplék, szatírák, pesti nóták, egyfelvonásosok stb.) Antológia. Összeáll. Hervay Frigyes. Geiger Richard festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1912. Kner. 394p. Kissé kopott egészvászon kötésben
Lot #13528 - books: other books: other rarities
Lesznai Anna: Édenkert -Versek.
Gyoma, 1918. Kner I. 166p. szövegközti, rajzos könyvdíszekkel, amelyek a szerző munkái. Első kiadás! Kiadói, rajzos papírborítóban, amely a szerző munkája. KArton kiadói védőborítóban
Lot #13529 - books: other books: other rarities
Várady Ferenc: A vadvirágos Mecsekaljáról. Bp., 1925. A Szerző saját kézzel írt verses dedikációjával Szieberth Ferenc birkózónak. Félvászon kötésben
Lot #13530 - books: other books: other rarities
Éjfél. Magyar irók misztikus novellái.
A novellákat Bálint Aladár gyüjtötte össze. Az előszót Kosztolányi Dezső irta. A címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta. Gyoma, 1917. Kner Izidor. 204p. + 11 t. Szép állapotban
Lot #13531 - books: other books: other rarities
Kner Izidor: Keserves kenyér. Tréfa két felvonásban. Garay Ákos rajzaival. Gyoma, 1928. Kner. 41p. Egészoldalas és 5 szövegközti rajzzal illusztrált. Fűzve, kiadói borítékban.
Lot #13532 - books: other books: other rarities
Harsányi Kálmán: A tölgyfalevél. Költői elbeszélés négy énekben. Bp., 1903. Nagel Ottó. A szerző saját kézzel írt, hosszas dedikációjával Szieberth Ferenc birkózó részére. Korabeli félvászon kötésben
Lot #13533 - books: other books: other rarities
Kner Izidor: Agyafurt alakja. Csicseri Bors (Ágai Adolf) és Molnár Jenő előszavával, Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Szigethy István és Vadász Miklós kétszázötvenhárom eredeti rajzával.
Harmadik tetemesen bővített kiadás. Gazdagon illusztrálva. Gyoma, 1926. (Kner Izidor) 367 p. Kiadói félbőr kötésben.
Lot #13534 - books: other books: other rarities
A magyar könyvgyűjtő kézikönyve.
Magyar könyvritkaságok és kézikönyvek 1888-1938. közt elért árainak jegyzéke. Összeállították: Makkai László és M. Horváth Magda. Budapest, 1939. OSZK [Sylvester nyomda]. Egészvászon védőborítóban az eredeti papírborító bekötve. Jó állapotban. Egy lap ragasztott.
Lot #13535 - books: other books: other rarities
Kner Izidor: Aforizmái. Vadász Miklós rajzaival Gyoma, 1917. Szerzo. 1 t. (K.I. arcképe), 167p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben, jó példány. Ex librissel
Lot #13536 - books: other books: other rarities
Komáromi János: Mit búsulsz kenyeres? * Rongyos gárda. DEDIKÁLT! Bp., Genius Könyvkiadó Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13537 - books: other books: other rarities
Komáromi János: Az elvált feleség. DEDIKÁLT! Bp., Genius Könyvkiadó Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13538 - books: other books: other rarities
Hoffmann Edith: Régi magyar bibliofilek.
Bp. 1992. MTA művészeti kutató int. Hasonmás kiadás és újabb adatok
Lot #13539 - books: other books: other rarities
Az Újság albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinek. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, belül a gerincnél kissé levált, néhány lap kijár, illusztrált, kopottas állapotban.
Lot #13540 - books: other books: other rarities
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. Dedikált példány!
Bp., 1910. Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású vászonkötésben Gottermayer...
Lot #13541 - books: other books: other rarities
Dóczi Lajos: Utolsó szerelem. Történeti vígjáték öt felvonásban. Bp., [1903], Wodianer. Kicsit kopott, szecessziós motívumokkal gazdagon díszített vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
Lot #13542 - books: other books: other rarities
Kosztolányi Dezső: Tinta. Gyoma, 1916. Kner. 215 p. Rajzos kiadói papírborítóban. (borítón egy folttal)
Lot #13543 - books: other books: other rarities
Antal Sándor: Jörru története. Novellák.
Gyoma, 1913. Kner Izidor. 197 p. 2 sztl. lev. Festett címkézett kiadói egészvászon kötésben, felül festett lapszélekkel, szép állapotban
Lot #13544 - books: other books: other rarities
Moly Tamás: Az igazi élet. Szinmű. Első kiadás.
Gyoma 1917, Kner. 111 p. A borítót Divéky József rajzolta. Kiadói kaírton-kötésben
Lot #13545 - books: other books: other rarities
Kner Izidor: Félévszázad mesgyéjén 1882-1932. Gyoma, 1931, Kner. Kiadói félvászon kötésben. Hozzá Kner Izidor sokszorosított, köszöntő levele
Lot #13546 - books: other books: other rarities
Thomas Mann: Halál Velencében. Gyoma, 1922. Kner. 102 l. Kiadói, színes, illusztrált kartonálásban, jó példány.
Darabanth Auctions