Medulla Theologiae R.P. Hermanni Busenbaum Societatis Jesu Theologi. In duos tomulos divisa. Tomulus II. Cum Speriorum Licentia et Privilegio. Tyrnaviae, 1742, typis Acad. Soc. Jesu. Bordázott gerincű, aranyozott egészbőr kötés, gerincnél szakadt, molyrágta, színezett lapszélek, egyébként jó állapotban / full leather binding, little damaged condition
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #239
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: religion filter books: religion
Lot #13451 - books: religion books: religion
M. Tótfalusi Kis Miklós aranyas bibliája (reprint)
Bp., 1991. Európa Könyvkiadó. Bibliofil kiadás aranyozott lapszélekkel, műbőr kötésben és tékában, kísérő tanulmánnyal
Lot #13452 - books: religion books: religion
[Krammer Ferenc:] Fragmentum primum isagogicum de religione et ecclesia Catholica, sola salvifica et de neotericae Catholicitatis originibus.; Fragmentum secundum dogmaticum de sola salvifica religione et neoterica religionis Catholicitate ex scriptura et ratione. Pozsony, 1824, Typis heredum Belnayanorum. A két kötet egybekötve. Kopottas félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13453 - books: religion books: religion
Vass László: Institutiones historicae ecclesiasticae novi foederis. 1. köt.: Introductio. Pest, 1828, J. M. Trattner de Petróza. Kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13454 - books: religion books: religion
Haggáda. Szerk.: Ribáry Géza. Bp., 1987, Korona GT. Az 1942. évi kiadás (Bp., Országos Magyar Zsidó Segítő Akció) reprintje. Vászonkötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13455 - books: religion books: religion
Mercier, Ch: Izrael prófétái. Francziából fordította: Muraközy Gyula. Bp. 1926. Szövétnek. (Részvény-nyomda Kecskemét) 160p. Fűzve, kiadói illusztrált papírborítóban.
Lot #13456 - books: religion books: religion
Scheiber Sándor (szerk.): A Májmúni kódex. Móse Májmúni és törvénykódexe. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, karton mappában. Szép állapotban.
Lot #13457 - books: religion books: religion
Scheiber Sándor: Móse Májmúni és törvénykódexe. Budapest 1980. Magyar Helikon/ Corvina. Nagy alakú album
Lot #13458 - books: religion books: religion
Missale Romanum... 1913. Fametszetű képekkel, Egészbőr kötésben, kissé megviselt állapotban. Első egy két lap foltokkal.
Lot #13459 - books: religion books: religion
Praktische Leidenschule. Herausgegeben von Ludwig Donin. Zweite vermehrte Auflage. Wien, 1856, Druck von Dorfmeister. Kiadói bordázott gerincű egészbőr kötés, fém csattal, aranyozott lapszélekkel, elejében egy metszettel, kissé kopottas állapotban / full leather binding, little damaged condition
Lot #13460 - books: religion books: religion
Buschbaum: De peccatis. Liber V. De ratione cognoscendi et discernendi peccata. Pergamen kötés, kopottas állapotban.
Lot #13461 - books: religion books: religion
Papp Lajos: Jöjjön el a te országod. Bp., 2007. Kairosz. Dedikált!
Lot #13462 - books: religion books: religion
Mátyás Ernő dr. (szerk.): A hit. Tíz előadás. Sárospataki Füzetek. 1 szám. Felvágatlan példány. Kiadói papír kötésben.
Lot #13463 - books: religion books: religion
Die Heilige Schriften des Alten- un Neuen-Testamentes...Sulzbach, 1869. Seidelschen Buchh. 996+346p. in linen binding
Lot #13464 - books: religion books: religion
Kováts Mátyás: Barátságos értékezés A' Vallási Egyesűlés Ideájának szerzőjével írta - - Pesten, 1825, Petrózai Trattner János Tamás. A lapok egy része foltos, lapszélek rongyosak. Papír kötésben.
Lot #13465 - books: religion books: religion
Bevezetés az Ó Szövetségi Szent Könyvekbe. Kiadta: dr. Grosz József. Eger, 1888, Érseki Lyceumi Könyvnyomda. Kissé viseltes kiadói papír kötésben. Felvágatlan példány.
Lot #13466 - books: religion books: religion
Énekeskönyv magyar reformátusok használatára. A Királyhágómelléki Református Egyházkerület által kötelező használatra megállapított kiadás. Oradea - Nagyvárad, 1939, Mercur Grafikai Műintézet. Kopott, fém rátéttel díszített bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13467 - books: religion books: religion
Nullitas animadversionum in libellum, cvi titulus: Sola Salvifica, ad trutinam rationis et revelationis expensa. 1791. Papír kötésben, rossz állapotban.
Lot #13468 - books: religion books: religion
Rambach János Jakabnak Hassiai Fő-Superintend Gissai Theol. Dokt. és Consist Assess Úr Jézus Kristusnak kín-szenvedéséről való elmélkedései a négy Evangyelistáknak meg-egyező írások szerént. Németről magyar nyelvre fordította Nagy István. Második kötés. Posonban, 1790. Wéber Simon Péter betűivel. 898-1472p. Korabeli, díszített, bordázott egészbőr kötésben, jó állapotban
Lot #13469 - books: religion books: religion
A Rosnyói püspöki megyében 1832-dik esztendőre kiadott egyházi beszédek. Rosnyón, 1833. Kek József Csász, Kir. könyvnyomtató betűivel. Korabeli papírkötésben 108+ 26p.
Lot #13470 - books: religion books: religion
Vida Sándor: Steinberger György élete. Hódmezővásárhely. 1938.
Lot #13471 - books: religion books: religion
Szent Irás, vagy is az Ó Szövetségnek szent könyvei, Magyarúl Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betűre is figyelmezve Jegyzetekkel. Négyesi báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek Felügyelése alatt. I. kötet.
Posonyban, 1835. Belnay’ örökösei. 918+(5)p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben.
Lot #13472 - books: religion books: religion
Vizsolyi Biblia I.-II. kötet. Facsimile kiadás. Bp. 1990. Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötésben. Hibátlan állapotban!
Lot #13473 - books: religion books: religion
Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott. Posonban, 1793. Patzkó Ferenc költségén. 1152 p + 392 p. + 123 p. Korabeli, kissé megvetemedett csatos bőrkötésben, egy két első lapon sérülések, de összességében jó állapotban
Lot #13474 - books: religion books: religion
Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Lipcse - Bp. 1897 Pallas, Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Előszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. I. kötet Festett,aranyozott, kiadói egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal, veretekkel. Üvegdíszítések hiányoznak, gerinc sérült, a lapok és a belső szép állapotban.
Darabanth Auctions