Malonyai Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. 24 műmelléklettel és 110 képpel, vázlattal. Budapest, 1898, Singer és Wolfner. Kiadói dombornyomásos egészvászon kötésben, az első táblán fémplakettel. Javítandó külső gerinc. Néhány lap kijár)
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #239
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: architecture - art filter books: architecture - art
Lot #13394 - books: architecture - art books: architecture - art
Werner Schade: A Cranach festőcsalád. Bp., 1983. Corvina. Védőborítóval
Lot #13395 - books: architecture - art books: architecture - art
Mai magyar rajzművészet. Összeáll.: Solymár István, Szabó Katalin. Bp., 1972, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #13396 - books: architecture - art books: architecture - art
Ortutay Gyula: A magyar népművészet I. A csonka haza. Bp., (1941), Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal, színes képekkel illusztrált, néhány lap kijár, lapok néhol foltosak, kissé kopottas állapotban.
Lot #13397 - books: architecture - art books: architecture - art
Ortutay Gyula: A magyar népművészet II. Erdély. Bp., (1941), Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal, színes képekkel illusztrált, lapok néhol foltosak, kissé kopottas állapotban.
Lot #13398 - books: architecture - art books: architecture - art
Genthon István: Korb Erzsébet. 30 képmelléklettel. Bp., 1928, Amicus Kiadás. Kiadói papírkötés, sok illusztrációval, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
Lot #13399 - books: architecture - art books: architecture - art
Levey, Michael: A festészet rövid története. Giotto-Cézanne. Bp., 1972, Corvina. Rengeteg színes illusztrációval. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13400 - books: architecture - art books: architecture - art
Prado. XIV-XVIII. századi festmények. Összeáll.: Jahn, Johannes. Bp., 1972, Corvina. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lot #13401 - books: architecture - art books: architecture - art
Nyugat-európai festészet az Ermitázsban, XIX-XX. század. Összeáll.: Kosztyenyevics, A. Leningrád - Bp., 1976, Auróra Művészeti Kiadó - Corvina Kiadó. Számos színes, érdekes képpel. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13402 - books: architecture - art books: architecture - art
III. Nemzetközi Művészi Fényképkiállítás Budapest-Pécs 1959. Magyar Fotóművészek Szövetsége. Kiadói papírkötés, fotókkal illusztrált, jó állapotban.
Lot #13403 - books: architecture - art books: architecture - art
Thoroczkay Wigand Ede: Wigand architectura. Bp., 1936. Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. A szerző 1907-1934 között készült műveinek kliséivel. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13404 - books: architecture - art books: architecture - art
Deutschlands Kunstschätze, Eine Sammlung der hervorragendsten Bilder der berliner, dresdner, münchner, wiener, casseler und braunschweiger Galerien, mit erläuterndem Text von Adolph Görling und eine Reihe von Portraits der bedeutendsten Meister mit biographischen Notizen von Alfred Woltmann und Bruno Meyer. I. Band. Leipzig, 1871, Verlag von A. H. Payne. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés(javított), aranyozott lapszélek, belül...
Lot #13405 - books: architecture - art books: architecture - art
Ioachim Miloia (szerk.):Galeria Maestrilor Clasici. Pictura Renasterii. (60 planse colorate). Arad, 1930, Editura 'Enciclopadia'. Művészeti történeti kiadvány, offset kivágott képekkel illusztrált. Kissé viseletes, kiadói karton mappában.
Lot #13406 - books: architecture - art books: architecture - art
Künstlermonographien, Liebhaber-Ausgaben 45, 42, 73, 106(Philip Alexius de László, George Frederick Watts, Stuck von D.J. Bierbaum). Bielefeld und Leipzig, 1896-1913, Verlag von Belhagen&Klasing. Kiadói aranyozott vászonkötés, képekkel illusztrált, aranyozott lapszélek, gerincnél kissé szakadt, jó állapotban / Ganzleineneinband, guter Zustand
Lot #13407 - books: architecture - art books: architecture - art
Heinz Mack - Thomas Höpker: Expedition in künstliche Gärten. Dekoratív fotó album. Hamburg, Stern.
Lot #13408 - books: architecture - art books: architecture - art
Asztalos István: A hévizgyörki középkori templom. Aszód, 1989, Petőfi Múzeum. Illusztrált kiadói papír kötésben.
Lot #13409 - books: architecture - art books: architecture - art
Das goldene Buch der Rolleiflex. Herausgegeben von Walther Heering. Harzburg, 1936, Dr. Walther Heering Verlag. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, sok fotóval illusztrált, kopottas állapotban / full linen binding, damaged condition
Lot #13410 - books: architecture - art books: architecture - art
L'opera completa del Botticelli. Szerk.: Mandel, Gabriele. Milánó, 1967, Rizzoli Editore. A színes képek mellett adatgazdag és alapos kritikai elemzéssel. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13411 - books: architecture - art books: architecture - art
L'opera pittorica di Edouard Manet. Szerk.: Orienti, Sandra. Milánó, 1967, Rizzoli Editore. A színes képek mellett adatgazdag és alapos kritikai elemzéssel. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13412 - books: architecture - art books: architecture - art
P. Brestyánszky Ilona: Kovács Margit. 4. kiad. Bp., 1982, Corvina Kiadó - Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Számos képpel, vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13413 - books: architecture - art books: architecture - art
Chavarria, Joaquim: Kerámia. Bp., 1996, Novella. Számos színes képpel, illusztrációval, érdekes leírásokkal. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13414 - books: architecture - art books: architecture - art
Kószó József: Cserépkályhák és csempekandallók. Bp., 2001, Szukits Könyvkiadó. Képekkel, ábrákkal, számos érdekes szakmai részlettel, leírással. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13415 - books: architecture - art books: architecture - art
Csoma Lajos, Kocsi Márta: Festett bútorok a Székelyföldön. Bp., [1982], Népművelési Propaganda Iroda. Kicsit sérült papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13416 - books: architecture - art books: architecture - art
Halhatatlan szerelem, Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált, kiadói egészvászon kötés. Korának megfelelő állapotban.
Lot #13417 - books: architecture - art books: architecture - art
Avantgarde könyvművészeti alkotás, vagy tipográfus oktató darab: ................. Ide írja az Ön nevét: Thension classic Album. Jelen albumot éppen csak elkezdték írni ( ' A téma megközelítése nem olyan egyszerű. Nem úgy megy, hogy megfújjuk és már mindjárt trombita.') A kiadóra ill. az évszámra vonatkozó részt kérem töltse ki. Kiadói műbőr kötésben, papír védőborítóval. 13 nyomtatott és kb 160 üres oldal
Darabanth Auctions