Makói Makay Dezső: A Csanád nemzetség. Klny. a Turul 1895. és 1896. évi évfolyamaiból. Bp., 1896, Franklin Társulat. Szakadt gerincű, vízfoltos papírkötésben, egyébként jó állapotban, felvágatlan példány.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #239
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: history filter books: history
Lot #13243 - books: history books: history
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1944, Magyar Élet Kiadása. Kihajtható illusztrációkkal. Viseletes kiadói karton kötésben.
Lot #13244 - books: history books: history
Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható)....
Lot #13245 - books: history books: history
Remellay GusztávM Multunk hölgyei hazai történelem. Regényes krónika-modorban magyar hölgyek számára. II. kötet. Pest, 1861, Engel és Mandelló. Aranyozott félvászon kötésben.
Lot #13246 - books: history books: history
Rákosy Zoltán: A magyar nemzet története világtörténelmi fejezetekkel. Első rész a polg. fiúisk. III. osztálya számára. Bp., (1936), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kissé kopott állapotban.
Lot #13247 - books: history books: history
Bözödi György: Székely bánja. Budapest, é.n., Magyar Élet Kiadása. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Lot #13248 - books: history books: history
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1978, Gondolat. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13249 - books: history books: history
Eöttevényi Olivér: Ferenc Ferdinánd.
(Bp. 1942.) Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 391 p. 4 t. Aranyozott kiadói félvászon kötésben,
Lot #13250 - books: history books: history
Berlász Jenő: A magyar jobbágykérdés és a bécsi udvar az 1790-es években. Budapest, 1942, Athenaeum. Kissé foltos kiadói papír kötésben.
Lot #13251 - books: history books: history
A magyar Tanácsköztársaság 1919. Bp., 1949, Szikra. Kopottas gerincű vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13252 - books: history books: history
Méray Tibor: Nagy Imre élete és halála. München, 1983, Újváry 'GRIFF' Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13253 - books: history books: history
Nagy Imre: Egy évtized. Válogatott beszédek és írások. 1. kötet. Bp. 1954, Szikra. 1. 1945-1947. 484 l.Kiadói vászonkötésben
Lot #13254 - books: history books: history
1954 Nagy Imre: A kormány félévi tevékenysége és az 1954. évi feladatok Bp., 1954. Szikra. 44p.
Lot #13255 - books: history books: history
Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
Lot #13256 - books: history books: history
Mangold Lajos: A magyarok története a középiskolák harmadik és negyedik osztálya számára. Térképekkel és illusztrációkkal. 6. kiadás. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, elején ceruzás bejegyzésekkel, belső borítólapja kissé kijár, egyébként jó állapotban.
Lot #13257 - books: history books: history
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben c. sorozat 3 füzete: 86. Stiria (3. füz.); 131. Az Osztrák Tengermellék és Dalmácia (4. füz.); 318. Bukovina (4. füz.). Bp., é. n., Magyar királyi államnyomda. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13258 - books: history books: history
G.M. Malenkov: A Központi Bizottság beszámolója az SzK(b)P XIX. kongresszusának. Bp., 1952, Szikra. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
Lot #13259 - books: history books: history
Dr. Rudas László: Klasszikus kapitalizmus és imperializmus(Előadás haladó tanfolyamok számára). Magyar Kommunista Párt Kiadása. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Lot #13260 - books: history books: history
Gellért-konferenciák. Előadások a kommunizmus bűneiről. Bp., 2014, Kommunizmus Bűnei Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Lot #13261 - books: history books: history
Jakó Zsigmond: Írás, könyv, értelmiség. Tanulmányok erdély történelméhez. Bukarest, 1976, Kriterion Könyvkiadó. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, fedőborítóval. Szép állapotban.
Lot #13262 - books: history books: history
Adenauer, Konrad: 'A demokrácia nálunk világnézet' Beszédek és beszélgetések (1946-1967). Bp., 2013, Konrad Adenauer Stiftung. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Lot #13263 - books: history books: history
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története II. köt: Magyarország a vegyes házból származott királyok korában. Bp., 1895, Lampel Róbert. Kiadói, festett, egészvászon kötésben
Lot #13264 - books: history books: history
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története I. köt: Magyarország az Árpád-ház kihaltáig. Bp., 1895, Lampel Róbert. Kiadói, festett, egészvászon kötésben
Lot #13265 - books: history books: history
Hóman Bálint - Szekfû Gyula: Magyar történet
I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbõr kötésben, jó állapotban.
Lot #13266 - books: history books: history
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a 'Budapesti Szemle' 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.
Darabanth Auctions