Dr. Gábor Béla-Dr. Arányi Taksony: Dactyloscopia. A személy kilétének megállapítása az újjak lenyomatai alapján. Bírák, ügyészek, rendõrhatóságok, csendõrség, fegyintézetek stb. részére.
Bp. 1905. Orsz. Közp. Közs. Nyomda IV+160 l.+8 kihajtható tábla. Késõbbi vászon kötésben, az eredeti címlap felhasználásaával, jó állapotban
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd. Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove other collectibles filter other collectibles
- (-) Remove books: science and technology filter books: science and technology
Filtrer par
Lot #13509 - other collectibles books: science and technology
Lot #13510 - other collectibles books: science and technology
Keller Konrád dr.: A tenger élete. Botanikai toldalékkal dr. Cramer Károly és dr. Hans Schnitz. Fordította: Csopey László. 271 ábrával és 10 színes táblával. A IX. (1896- 1898. évi) cziklus Negyedik kötete. Budapest, 1897, Természettudományi Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú.
Lot #13511 - other collectibles books: science and technology
Kakas József (szerk.): Felhõk fölött-felhõk alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerû kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelõ állapotban.
Lot #13512 - other collectibles books: science and technology
Paszlavszky József: Az állattan kézikönyve. A középiskolák felsõbb osztályai számára. Ötödik kiadás. Három kõnyomású színes táblával és számos szöveg közé nyomott nagyrészt színes képpel. Bp., 1903, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, lapok kijárnak, több helyen foltosak, kopottas állapotban.
Lot #13513 - other collectibles books: science and technology
Paszlavszky József: A növénytan kézikönyve. A gymnasium IV-ik, s a reáliskola V-ik osztálya számára. Színes és fekete-nyomású képekkel a szöveg között. Bp., 1901, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Lot #13514 - other collectibles books: science and technology
Utasítás az országos kataszteri felmérésnél alkalmazandó sokszögelésrõl. Kiadta a Magyar Királyi Pénzügyminisztérium. 1908. M. kir. Állami Nyomdák. Kihajtható táblákkal. (Csikvánd község sokszögelése) Vízfoltos 25x40 cm
Lot #13515 - other collectibles books: science and technology
Oltay Károly: A Geodézia elemei. A gépészmérnök és építészhallgatóknak tartott mûegyetemi elõadásaim vezérfonala. 255 ábrával. Bp., 1921. Németh József technikai kiadója. Javított papírkötésben.
Lot #13516 - other collectibles books: science and technology
Tengerész kézikönyv. II. kötet. 1943, A Magyar Tengerésztisztek Egyesülete. Kiadói egészvászon kötésben, viseltes gerinccel.
Lot #13517 - other collectibles books: science and technology
Della Vedella Mihály (szerk.):Nagy Magyar Compass (azelõtt Mihók -féle) II. évfolyam. I.rész: Pénzintézetek. Budapest, 1927, Kiadótulajdonosok: dr. Galánthai Nagy Sándor örökösei. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13518 - other collectibles books: science and technology
Sztrókay Kálmán: A kis csillagász. Mellékletekkel és szövegközti ábrákkal. Budapest,1942, Rózsavölgyi és Társa. Foltos, kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13519 - other collectibles books: science and technology
Szabó Ignácz: A lég. Népszerû légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A mûvelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Lot #13520 - other collectibles books: science and technology
Krauss, Joseph.: Wetterbuch für die Reise und Daheim. Mit 7 Karten und 19 Abbildungen im Text. Hamburg, Berlin, Leipzig, 1917, Richters Reiseführer Verlag. Kiadói karton kötésben.
Lot #13521 - other collectibles books: science and technology
Kenyeres Lajos, ifj. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezõgazdasági Kiadó. Vászonkötésben, szakadt papír védõborítóval, egyébként jó állapotban.
Lot #13522 - other collectibles books: science and technology
Brehm, Alfred Az állatok világa 1 kötet
~ ~ Tierleben címû nagy mûvének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernõ, Kohaut Rezsõ és Rátz István közremûködésével szerk. Méhely Lajos. Budapest, 1901, Légrády Testvérek. Kiadói félbõr kötésben, szép állapotban.
Lot #13523 - other collectibles books: science and technology
Svachulay Sándor: A természet aviatikusai. Harc a levegõért. Révai Budapest. Mûegyetemi Sportrepülõ Egyesület, Egész vászonkötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel.
Lot #13524 - other collectibles books: science and technology
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. 65 ábrával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kiadásban. Jó állapotú.
Lot #13525 - other collectibles books: science and technology
Bernstein, A.: A természet könyve. Közérdekû olvasmányok körébõl. Tizedik-tizenharmadik füzet. Fordította: Nagy István. Budapest, 1875, Franklin-Társulat. Viseltes, félvászon kötésben.
Lot #13526 - other collectibles books: science and technology
Lot #13527 - other collectibles books: science and technology
Darwin Károly: Harc a természetben I.-II. A fajok eredete az ember származása. Bp., Magyar ker. közlöny vállalat cca 1900. Szecessziós egészvászon kötésben, jó állapotban
Lot #13528 - other collectibles books: science and technology
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, gerince enyhén sérült
Lot #13529 - other collectibles books: science and technology
Hetzel Henrik dr., Bölcsházy Kálmán dr.: Állatorvosi szülészet. 1. Agrártudományi Egyetem Tankönyvei. Budapest, 1952, Mezõgazdasági Kiadó. Ragasztós egészvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13530 - other collectibles books: science and technology
Magyar bábakönyv. Bp.1942. Magyar Kir.Állami ny.1 t.címkép. 355 l. 12 l. Sok szövegközti illusztrációval. Kiadói papírkötésben.
Lot #13531 - other collectibles books: science and technology
Reismann Adolf dr.: Magyar bábakönyv. A bábai hivatás gyakorlásáról. Budapest, 1934, Magyar Királyi Állami Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, fedõlap kissé viseltes állapotban.
Lot #13532 - other collectibles books: science and technology
Kollarits Jenõ dr.: Jellem és idegesség. A jellem és az idegesség mibenlétérõl, keletkezésérõl, valamint az idegesség megelõzésérõl. Budapest, 1918, Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kissé kopottas kiadói egészvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13533 - other collectibles books: science and technology
Thim József dr.: Népszerû közegészségtan. A mûvelt közönség számára. Pozsony,Budapest 1899, Stamppel Károly. Festett kiadói egészvászon kötésben.
Darabanth Auctions