Felvinczi Takács Zoltán: Dürer. Száz szövegbe nyomott képpel és 8 műmelléklettel. Művészeti Könyvtár (K. Lippich Elek szerk.) Bp., 1907, Lampel. Aranyozott, dombornyomott kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #241
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: architecture - art filter books: architecture - art
Filtrer par
Lot #13476 - books: architecture - art books: architecture - art
Éber László: Donatello 10 melléklettel és 84 szövegbe nyomott képpel. Művészeti Könyvtár (K. Lippich Elek szerk.) Bp., 1907, Lampel. Aranyozott, dombornyomott kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban
Lot #13477 - books: architecture - art books: architecture - art
Válogatás magyar magángyűjteményekből. Selections from Hungarian private collections. Vál.: Mravik László, Sinkó Katalin. Bp., 1981, Magyar Nemzeti Galéria. Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13478 - books: architecture - art books: architecture - art
Hevesy Iván: Az impresszionizmus művészete. 45 képpel.
Gyoma, 1922. Kner. 103 p. Kiadói, Kozma Lajo által illusztrált papírkötésben. Jó állapotban
Lot #13479 - books: architecture - art books: architecture - art
Szúdy Elemér: Két renaissance Bp., Pantheon. Félvászon kötésben
Lot #13480 - books: architecture - art books: architecture - art
Kiss László: Ezüst- és porcelánjelzések. Silver und Porzellan Marken. Pozsony, 2004. Magyar-német nyelven, papírkötésben, új állapotban.
Lot #13481 - books: architecture - art books: architecture - art
Magyar Restaurátorok Egyesülete 2013. Bp., 2013, Magyar Restaurátorkamara. Díszes, aranyozott papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13482 - books: architecture - art books: architecture - art
Gótikus táblaképek Lengyelországban. Varsó, 1982.
Lot #13483 - books: architecture - art books: architecture - art
Behrendt, Walter Curt: Alfred Messel. Mit neunzig Abbildungen. Berlin, 1911, Bruno Cassirer. Kiadói aranyozott kartonált kötés, gerincnél kissé szakadt, fotókkal illusztrált, kopottas állapotban.
Lot #13484 - books: architecture - art books: architecture - art
Művészfotók. Szerk.: Bencze Pál, Rév Miklós, Vadas Ernő. Bp., 1957, Műszaki Könyvkiadó. Számos érdekes fényképpel. Kissé foltos félvászon kötésben, kopott, a szélein szakadozott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Lot #13485 - books: architecture - art books: architecture - art
Az esztergomi Keresztény Múzeum képtára. Összeáll.: Boskovits Miklós et al.Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. Fém plakettel díszített vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13486 - books: architecture - art books: architecture - art
Ägyptische Kunst aus den Sammnlungen des Museums in Kairo. Szerk.: Forman, W.; Forman, B. Prága, 1962, Artia. Díszes vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13487 - books: architecture - art books: architecture - art
Vayer Lajos: A rajzművészet mesterei. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Enyhén foltos vászonkötésben, kissé szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Lot #13488 - books: architecture - art books: architecture - art
Ráth György(szerk.): Az iparművészet könyve. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából. I-III. kötet. Bp., 1902, Athenaeum. A három kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, javítandó gerinccel mind a 3 kötet, az egyik kihajtható kép fele hiányzik, ceruzás firkákkal.
Lot #13489 - books: architecture - art books: architecture - art
Ortutay Gyula: A magyar népművészet I. A csonka haza. Bp., (1941), Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal, színes képekkel illusztrált, néhány lap kijár, lapok néhol foltosak, kissé kopottas állapotban.
Lot #13490 - books: architecture - art books: architecture - art
Ortutay Gyula: A magyar népművészet II. Erdély. Bp., (1941), Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal, színes képekkel illusztrált, lapok néhol foltosak, kissé kopottas állapotban.
Lot #13491 - books: architecture - art books: architecture - art
Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. [Bp.], [1913], [Stephaneum]. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kicsit laza, gazdagon díszített vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13492 - books: architecture - art books: architecture - art
Konrāds Ubāns. Szerk.: Alksne, B.; Bērziņa, K. Riga, 1958, Latvijas Valsts Izdevniecība. Konrāds Ubāns (1893-1981) lett festő 20 festményének színes nyomata, önálló lapokon, mappába rendezve, lett és orosz nyelvű bevezető tanulmánnyal és képaláírásokkal. Kicsit kopott félvászon kötésű mappában, jó állapotban.
Lot #13493 - books: architecture - art books: architecture - art
Pastorale. Reich Károlya rajzai. Bp., Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13494 - books: architecture - art books: architecture - art
Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. [Bp.], [1913], [Stephaneum]. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Díszített vászonkötésben, kissé koszos, egyébként jó állapotban.
Lot #13495 - books: architecture - art books: architecture - art
2 művészeti könyv: Diener Dénes József: Leonardo da Vinci. 113 szövegképpel és 16 melléklettel. Művészeti Könyvtár (K. Lippich Elek szerk.) Bp., 1907, Lampel. Aranyozott, dombornyomott kiadói egészvászon kötésben. Közepes állapotban + Wollanka JÓzsef: Raffael. ua.
Lot #13496 - books: architecture - art books: architecture - art
Eugene Münz: Histoire de L1Art tendant La Rennaissance. Paris, 1895. Korabeli, kissé sérült, nagyon dekoratív egészbőr kötésben, aranyozott dombornyomott, aranyozott lapszélekkel / In full leather binding 740p.
Lot #13497 - books: architecture - art books: architecture - art
Az antik világ. A művészet története. Bp., 1986, Corvina. Kiadói kartonált kötés, védőborítóval, sok színes képpel illusztrált, belső borítólap kissé piszkos, egyébként jó állapotban.
Lot #13498 - books: architecture - art books: architecture - art
Cennerné Wilhelmb Gizella-Köpeczi Béla-Vadász Sándor: Képek a nagy francia forradalom történetélből(1789-1799). Bp., 1989, Helikon. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, képekkel illusztrált, jó állapotban.
Lot #13499 - books: architecture - art books: architecture - art
Das goldene Buch der Rolleiflex. Herausgegeben von Walther Heering. Harzburg, 1936, Dr. Walther Heering Verlag. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, sok fotóval illusztrált, kopottas állapotban / full linen binding, damaged condition
Darabanth Auctions