Sven, Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. A kézirat nyomán átdolgozta Kondor Alfréd. 2 térképpel, 22 szövegképpel, 4 színes mûmelléklettel, 1 színes panorámával és 44 képmelléklettel. Bp., 1910, Lampel R. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, festett lapszélek, enyhén kopottas állapotban.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd. Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #231
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove other collectibles filter other collectibles
- (-) Remove books: travelling - cities filter books: travelling - cities
Lot #13384 - other collectibles books: travelling - cities
Jenovay Jenõ: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belsõ elõlap, hátlap és címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt, néhány lap foltos, kopottas állapotban.
Lot #13385 - other collectibles books: travelling - cities
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje
Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Lot #13386 - other collectibles books: travelling - cities
Cholnoky Jenõ: Afrika. A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. 240 képpel és térképpel. Bp.,(1936-1937), Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, enyhén kopott állapotban.
Lot #13387 - other collectibles books: travelling - cities
Isirkoff: Bulgária. Föld- és néprajz. Turáni Könyvtár. Fordította Cholnoky Jenõné. Átnézte: Cholnoky Jenõ dr. Budapest, 1917, A Magyar Keleti Kulturközpont kiadása. Fritz Ármin Könyvnyomdája. Kiadói papír kötésben.
Lot #13388 - other collectibles books: travelling - cities
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13389 - other collectibles books: travelling - cities
1908 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 68 képpel és egy térképvázlattal.
Lot #13390 - other collectibles books: travelling - cities
1902 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 28 képpel, térképvázlattal és körképpel. Kis hibával.
Lot #13391 - other collectibles books: travelling - cities
1899 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 1 képmelléklettel, 31 képpel és 2 tervajzzal
Lot #13392 - other collectibles books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Lampel és Wodianer, Bp.é.n. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, nagyon szép állapotú.
Lot #13393 - other collectibles books: travelling - cities
Kosch, Alois: Zwoa Brettl/ A gführiger Schnee. Das grosse Ski-Einmaleins. A. Kosch Gebr. Richters Verlagsanstalt in Erfurt. é.n. Sok képpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13394 - other collectibles books: travelling - cities
Markó Ferencz (szerk.): Amerika felfedezése és meghódítása. Kolombus Kristóf, Cortez Ferdinand és Pizzaro Ferencz Bp., é.n. Nagel Ottó. 3 db litho képpel (kijárnak). Félvászon kötésben, litho címlappal
Lot #13395 - other collectibles books: travelling - cities
Ohle, Fritz: Az idegenlégió karavánja. A világkörül. Útirajzok - Útikalandok. Hat világrész csodás exotikus képe modern világjárók élményeiben, az utazók eredeti felvételeivel illusztrálva. Budapest, é.n., Dante. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kopottas, sérült.
Lot #13396 - other collectibles books: travelling - cities
Ossendowski: Kínai rejtelmek. Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül kissé levált, kopottas állapotban.
Lot #13397 - other collectibles books: travelling - cities
Bergman, Stern: Kamcsatka õsnépei, vadállatai és tûzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13398 - other collectibles books: travelling - cities
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13399 - other collectibles books: travelling - cities
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mytery in Asia. Fordította Sajó Aladár. Bp., 1925, Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13400 - other collectibles books: travelling - cities
Ossendowski: A Szahara lelke. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13401 - other collectibles books: travelling - cities
Balbo, Italo: Repülõrajokkal az óceánon át(Stormi in volo sull'oceano). 65 képpel és 1 térképpel. Fordította Révay József. Bp., Lampel R.(Wodianer F. és Fiai). Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés szennylapon firkával
Lot #13402 - other collectibles books: travelling - cities
Magyar Földrajzi Társaság: Cholnoky Jenõ: Afrika 2. kötet. Jó állapotú egészvászon kötésben
Lot #13403 - other collectibles books: travelling - cities
Steinen Károly dr.: Közép-Brazília természeti népei között. Cholnoky Jenõ dr. (szerk.): Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 3 térképpel, 11 mûmelléklettel, és 52 ábrával a szövegközt. Budapest, é.n., Lampel és Wodianer. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
Lot #13404 - other collectibles books: travelling - cities
Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II. Fordította Révay József. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Lot #13405 - other collectibles books: travelling - cities
Sven, Hedin: Ázsia szívében. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Átdolgozta Thirring Gusztáv. I. kötet, elsõ kiadás képekkel és térképekkel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1906, Lampel R. Könyvkereskedése. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Lot #13406 - other collectibles books: travelling - cities
Greenhorn: Három világrész csavargója. A világjárás hõsei. Fordította: Lengyelné Vértes Lenke. A szerzõ eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13407 - other collectibles books: travelling - cities
Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla. A világjárás hõsei. Fordította: Z. Tábori Piroska. A szerzõ eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Darabanth Auctions