Vihar Béla: Szovjet-jiddis költészet. Cserépfalvi nyomda.
Budapest, (1947). A költeményeket Gáspár Endre, Kardos László, Komlós Aladár, Radó György és Vihar Béla fordították.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #241
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: judaica filter books: judaica
Lot #13547 - books: judaica books: judaica
Lot #13548 - books: judaica books: judaica
Mózes öt könyve. Bp., 1914, Brit és Külföldi Bibliatársulat. Héber-magyar kétnyelvű kiadás. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13549 - books: judaica books: judaica
Vihar Béla (szerk.) Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből 1941-1945. Bp., (1945), Hechaluc. Kiadói papír kötésben.
Lot #13550 - books: judaica books: judaica
Jólesz Károly: Zsidó hitéleti kislexikon. Bp., 1985, Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13551 - books: judaica books: judaica
Das jüdische Museum in Budapest. Szerk.: Benoschofsky, Ilona; Scheiber, Alexander. Wiesbaden, 1989, Fourier Verlag. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13552 - books: judaica books: judaica
Gebete für die beiden Neujahrstage. Félvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül a gerincnél kissé levált, néhány lap kissé szakadt, kopottas állapotban.
Lot #13553 - books: judaica books: judaica
Héber imakönyv. Wien, 1922, Verlag von Josef Schlesinger Buchhandlung. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, gerince hiányzik, kopottas állapotban.
Lot #13554 - books: judaica books: judaica
Haggáda. Szerk.: Ribáry Géza. Bp., 1987, Korona GT. Az 1942. évi kiadás (Bp., Országos Magyar Zsidó Segítő Akció) reprintje. Vászonkötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
Lot #13555 - books: judaica books: judaica
Mercier, Ch: Izrael prófétái. Francziából fordította: Muraközy Gyula. Bp. 1926. Szövétnek. (Részvény-nyomda Kecskemét) 160p. Fűzve, kiadói illusztrált papírborítóban.
Lot #13556 - books: judaica books: judaica
Scheiber Sándor (szerk.): A Májmúni kódex. Móse Májmúni és törvénykódexe. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, karton mappában. Szép állapotban.
Lot #13557 - books: judaica books: judaica
Scheiber Sándor: Móse Májmúni és törvénykódexe. Budapest 1980. Magyar Helikon/ Corvina. Nagy alakú album
Darabanth Auctions